"Sooneutraalne" naiste tualett Londoni linnavalitsuses. Foto: linnavalitsuse allikas/ Breitbart

Breitbartile on Londoni linnavalitsusest lekitatud, et hoones varustati naiste tualetid ja duširuumid "sooneutraalsete" siltidega. Meeste vetsud jäeti rahule.

Nagu täpsustasid linnavalitsuse ja linnapea Sadiq Khani kantselei allikad, puudutasid muutused personalile mõeldud tualette ja duširuume hoone ülemistel korrustel.

Duširuumid olid alati saadaval nii meestele kui naistele, kuid sildil kujutati varasemalt meest ja naist.

Naiste tualetid olid märgistatud kasutuseks vaid naissoo esindajatele.

Ühe allika kinnitusel märgistati mõned naiste tualetid ülemisel korrusel korraks "sooneutraalseteks", aga siis pandi "naistele" tagasi.

"Minuga tulevad tihti Londoni linna asjadest rääkima nii mees- kui naissoost külalised. Naissoost töötajatel ja külastajatel … ei ole enam omaenda tualettruume," ütles Breitbartile linnavolinik David Kurten (UKIP).

"Paljud töötajad on mulle öelnud, et nende jaoks oli see muutus võõrastav ning nad muretsevad, et mehed võivad tulla tualettidesse, mida nemad parasjagu kasutavad."

Ta lisas, et "mitte keegi poleks kaalunud siltide vahetamist tualettide ustel veel paar aastat tagasi, aga nüüd … mil Sadiq Khan on linnapea, ollakse valmis riskima naiste mugavuse ja turvalisusega selle poliitkorrektse agenda nimel, millega valdav osa elanikkonnast nõus ei ole."

Juba aasta tagasi väljastas Khan arendajatele detailsed juhised paigutada Londonisse ohtrasti sooneutraalseid tualette, et "peegeldada [selle] uskumatut kirjusust" ning võimaldada kõikidel "maksimaalselt nautida meie imelist linna."

Toimetas Urho Meister

Nautige: Londoni linnapea lubab rohkesti "sooneutraalseid" tualette