Lord Jacob Rothschild 2012. aasta 26. juulil Londonis toimunud globaalse investeerimiskonverentsi raames prints Charlesi poolt korraldatud vastuvõtule saabumas. Foto: Scanpix

Miljardärist investeerimispankur lord Jacob Rothschild hoiatab oma ettevõtte RIT Capital Partnersi viimase poolaasta aruande kommentaaris, et pärast Teist maailmasõda rajatud globaalne majandussüsteem on hädaohus.

Peamiste probleemidena toob lord Rothschild ära USA-Hiina kaubandussõja ja "potentsiaalselt destruktiivsest riigivõla tasemetest" tingitud kriisi eurotsoonis, vahendab ZeroHedge.

Lord Rothscild rõhutab ka "ühise lähenemise" puudumist – viide probleemidele globaliseerumise vallas alates Donald Trumpi tõusust USA presidendiks –, mis on muutnud "koostöö täna palju raskemaks."

"9/11 ja 2008. aasta finantskriisi puhul tegid üleilmsed jõud koostööd ja neil oli ühine lähenemine. Täna on koostöö osutumas palju raskemaks. See asetab ohtu sõjajärgse majandus- ja julgeolekukorra," kirjutab lord Rothschild.

Lisaks on lord Rothschild "mures geopoliitiliste probleemide nagu Brexit … pärast ajal, mil populism globaalselt levib."

McCain: uus maailmakord on tohutu pinge all