McCain: uus maailmakord on tohutu pinge all

USA senaator John McCain. Foto: Gage Skidmore, Gage Skidmore, Wikipedia

Maailm “kisendab Ameerika ja Euroopa juhtimise järele” Euroopa Liidu ja NATO kaudu, ütles USA senaator John McCain läinud reedel Brüsseli Foorumil.

Kuna “uus maailmakord on tohutu pinge all” ning parasjagu keset “titaanlikku võitlust radikalismi jõududega, … ei või me seista jõude ja hädaldada, meil tuleb kaasa lüüa,” jätkas endine presidendikandidaat ja nüüdne senati relvajõudude komisjoni esimees.

Nagu rõhutas McCain, tuleb Euroopa Liidul ja Ameerika Ühendriikidel luua “rohkem koostööd, rohkem ühilduvust.”

“Mina usaldan Euroopa Liitu,” ütles McCain ning lisas, et EL ja NATO on “ajaloo kaks parimat summat,” mis on säilitanud rahu viimased 70 aastat.

McCain on uue maailmakorra pärast ärevust väljendanud ka varem.

Veebruari lõpus kurtis ta MSNBC reporterile, et USA uue presidendi Donald Trumpi poliitika võib “rikkuda ära viimased 70 aastat uut maailmakorda, mis kehtestati pärast teist maailmasõda. Seitsekümmend aastat, [mis põhinesid] inimõigustel, seaduste respekteerimisel, vabakaubandusel… Ja mina olen selle [uue maailmakorra säilitamise] poolt.”

McCain on murelik, kuna mitmed president Trumpi väljaütlemised “on olnud vastupidised.”

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA