Foto: kuvatõmmis MMF-i videost

Klaus Schwabi veetav Maailma Majandusfoorum (World Economic Forum) tegi ettepaneku nn kosmosemullideks, mis päiksekiiri blokeerides vähendaksid globaalset soojenemist, vahendab LifeSiteNews.

"Peegeldades päiksekuumuse eemale maakeralt, pööraks teadlaste sõnul 1,8 protsendi päiksekiirte katkestamine täielikult globaalse soojenemise ümber," seisab Maailma Majandusfoorumi (MMF) äsja avaldatud videos.

MMFi sõnul kaaluvad teadlased "Brasiilia-suuruse" mulliparve kosmosesse viimist, mis peegeldaks päiksekiiri tagasi ja vähendaks globaalset soojenemist. 

Mullid valmistataks kosmoses robotite poolt ja need asetataks nn Lagrange'i punkti, mis on koht kosmoses, kus päikese ja maa gravitatsioonid tasakaalustuvad.

"See hoiaks mulli ühe koha peal. Sellist suurejoonelist kliimamuutuse lahendust saab kutsuda geoinseneeriaks," seisab videos. 

MMFi videos on viidatud ka teistele teadlaste väljapakutud lahendustele päiksekiirte blokeerimiseks nagu aerosooli pihustamine atmosfääri või ookeani katmine väikeste mullidega. 

Miljardär Bill Gates on samuti käinud välja sarnaseid radikaalseid mõtteid nn kliimaprobleemi lahendamiseks nagu kasvuhoonegaaside vähendamine nullini, lihasöömise märkimisväärne vähendamine ja koguni kaugjuhtimispuldiga juhitav kontratseptiivne mikrokiip. 

Toimetas René Allik