Joe Rogan Foto: Scanpix

Joe Rogani The Joe Rogan Experience on üks maailma populaarsemaid taskuhäälingusaateid, mille ühte episoodi kuulab kuni kümneid miljoneid inimesi. Hiljuti teatas ta, et ta elas üle covidi ja ravis seda ravimikomplektiga, mille seas oli ka ivermektiin.

Rogani sõnul tundis ta ennast peale augusti lõpu esinemistuurilt tagasipöördumist "väga nõdralt". Peale testimist selgus, et tal oli Covid-19 juhtum, vahendab Yahoo News

"Me viskasime selle pihta terve kausitäie ravimeid. Monoklonaalsed antikehad, ivermektiin, asitromütsiin ja prednisoloon [imuunsüsteemi steroid]. Ma tegin samuti NADi ja vitamiinide kuuri. Ma tegin seda kolm päeva järjest ja siin me nüüd kolmapäeval oleme. Ma tunnen ennast väga hästi," rääkis Rogan. 

"Ma tundsin ennast halvasti ainult ühel päeval. Pühapäev oli väga halb. Esmaspäeval oli juba parem ja teisipäeval oli kergem olla kui esmaspäeval. Täna [kolmapäeval] ma tunnen ennast hästi. Ma tunnen ennast väga hästi," jätkas taskuhäälingustaar.

Rogan on võtnud sõna sundvaktsineerimise vastu ja ta leiab, et vaktsineerimine peaks jääma inimeste enda otsustada. 

Ameerika Ühendriikides on inimestele mõeldud ivermektiini müüki rangelt piiratud ja sealne Ravimiamet (FDA) on andnud ranged juhised seda Covid-19 ravis mitte kasutada. FDA andis sellise käsu vaatamata kümnetele teadusuuringutele, mis ivermektiini kasutamist Covid-19 juhtumite vastu õigustavad ja mis omakorda on kohtades, kus seda veel inimestele müüakse, selle hinnad taevasse lennutanud. Ravimi, mille üks tablett maksab näiteks Indias mõni sent, kahekümne tabletiga karp võib USA-s maksta täna sadu dollareid. 

Küll aga müüakse ivermektiini jätkuvalt loomapoodides ussirohuna ja korporatiivses meedias levis vahepeal kulutulena väide, et inimesed on tarvitanud hobustele mõeldud koguse ja saanud sellest mürgituse.

Valeuudisest tekitatud paanika jõudis isegi nii kaugele, et mõnes loomapoes tuleb rohu ostmiseks ette näidata enda hobusega tehtud foto.

Hiljuti Iisraelis läbi viidud laiaulatuslik uuring näitab, et Covid-19 põdemine annab Covid-19 järgmiste juhtumite, sealhulgas uute tüvede, vastu kuni kümneid kordi parema kaitse kui vaktsineerimine. Teada on ka see, et kõik täna ametlikult heaks kiidetud Covid-19 vaktsiinid vajavad võimendavaid doose ja seda isegi juba viie kuu järel.

Toimetas Karol Kallas