Toivo Maimets rääkimas 2022. aasta lõpus Covidi olukorrast Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Teadusnõukoja juht Toivo Maimets väidab, et kõigil, kellel on Covidi põdemisest või viimasest modRNA geenpreparaadi süstist möödas üle kuue kuu, peavad laskma oma Covidi "kaitset" uue süstiga võimendada.

Maimetsa peamine argument on, et "Covid ei ole kuhugi kadunud" ja just praegu on õige aeg oma sügisene Covidi vastu kindlasti aitav geeniteraapiat võimendav modRNA süst ära teha, vahendab ERR.

Väidetavalt haigestub Eestis iga nädal Covidisse ligikaudu 40 inimest, kellest vähem kui kümme satuvad haiglasse. Seda teavet, kas haigestuvad ainult modRNA geeniteraapia läbinud inimesed või on nende haigestumiste seas ka mõni süstimata inimene, ei avalikusta ei terviseamet ega teadusnõukoda.

Samuti osutab teadusnõukoja juht koolialguse puhul koolidele ja kinnitab, et tänu koolides toimuvale inimeste kogunemisele hakkab Covid kohe rohkem levima. Teadusuuringud kinnitavad samas, et koolilapsed on üks elanikkonnagrupp, keda Covid ohustab kõige vähem. Samuti näitavad uuringud, et koolilapsed Covidit ei levita.

Maimets kiidab Pfizeri ja Moderna uusi modRNA preparaate, mis aitavad väidetavalt kindlasti väga hästi ja hakkavad tööle kuu aega peale süsti just viimaste Covidi tüvede vastu.

Toimetas Karol Kallas