Foto: Piqsels

Juuni lõpus avaldatud teadustöös tõdetakse, et mRNA süstiained on geeniteraapiatooted ja peaksid seetõttu alluma teistsugustele regulatsioonidele kui tavaravimid-vaktsiinid.

Teadustöö, mis kannab pealkirja "mRNA: Vaktsiin või geeniteraapia? Regulatiivsete ohutusnõuete probleemid" (mRNA: Vaccine or Gene Therapy? The Safety Regulatory Issues) ilmus eelretsenseeritavas teadusajakirjas International Journal of Molecular Sciences (Rahvusvaheline molekulaarteaduste ajakiri). 

Autorid tuvastasid, et mRNA süstiained on oma toimeviisi poolest geeniteraapia tooted ja sel põhjusel alluma karmimatele kontrollistandarditele, vahendab Epoch Times.    

Teadustöös kinnitatakse samuti, et mRNA geeniteraapia reguleerimiseks puuduvad täna täpsemad juhised ja need süstiained kiideti heaks puuduliku teabe alusel kiirkorras. Seetõttu jõudsid käibese saastatud, halva ja ebaühtlase kvaliteediga süstiained.

Täna soovivad suured ravimiettevõtted asendada normaalsed vaktsiinid mRNA geeniteraapiatega ja seda alustades gripivaktsiinidest.

Normaalses vaktsiinis sisalduvad antigeenid, mis käivitavad keha loomuliku immuunreaktsiooni. Pfizeri ja Moderna mRNA ainetes antigeene ei ole. Nende aktiivseks osaks on mRNA, mis on nukleiinhappe üks vorme, ja SARS-CoV-2 viiruse geneetiline materjal, mis peaks andma kehale juhiseid antigeenide – ogavalkude – tootmiseks.   

Teiste sõnadega ei ole mRNA aine, mis tekitab aktiivset immuunsust. Selle asemel peavad süstitud inimese rakud muundama mRNA proteiiniks ja inimese enda immuunsüsteemil tuleb toota imuunvastust põhjustavaid antigeene.

Toimetas Karol Kallas