Vikerkaar Tallinna kohal. Piiblis on vikerkaar Jumala ja inimeste vahelise igavese lepingu märk, homoliikumine on selle oma sümbolina usurpeerinud. Foto: Bigstockphoto.com

Ma ei saa üldse aru, miks on vaja nii palju igasuguseid kombeid ja termineid teistest maadest üle võtta. Keeled on meil ju erinevad, ja rahvuste ajalugu on olnud erinev, seega traditsioonid peaksid olema need, mille on meile andnud meie vanavanemad, kirjutab Malle Pärn.

Vikerkaar on üks imeline loodusnähtus, ta ilmub taevasse kui imekaunis seitsmevärviline poolkaar, kui õhus on palju niiskust. Ta tuleb kas pärast vihma või vihma vahele, ning hajub üsna kiiresti. Ta äratab alati tähelepanu. 

Piiblis ütleb Jumal, et ta pani taevasse vikerkaare justnagu tõotuse märgiks, et ta enam ei hävita ära ühekorraga tervet inimsugu. Vikerkaar on Jumala tõotuse märk. 

Mitte ükski organisatsioon ega inimgrupp, kellel ei ole ei otseses ega kaudses mõttes midagi tegemist vikerkaarega kui loodusnähtusega, ei tohi endale seda sümboliks võtta. Ega ennast “vikerkaarerahvaks” nimetada. 

Niisiis, vikerkaar ei saa olla mitte mingi suurtähtede ordu sümbol. Sest triibulipp ei ole vikerkaare moodigi, vikerkaarel on ilusad harmooniliselt ja sujuvalt üksteisesse üleminevad värvid, triibulipp on lihtsalt mitte eriti maitsekas kuuest värvi ribast kokkuõmmeldud riidetükk. 

Ka koori nimetus “Vikerlased” on täiesti vale. Neil inimestel ei ole midagi tegemist muistsete vikerlastega! Kuidas küll keeleamet selliseid asju ei märka? Kas tõesti igaüks võib võtta endale suvalise nime? Pealegi oli meil 35 aastat ansambel “Vikerlased”! 

Vikipeediast: 

“Vikerlased oli aastatel 1965–2000 Tallinnas tegutsenud rahvamuusikaansambel.

Aastal 1971 pälvis ansambel Eesti NSV rahvakollektiivi nimetuse[.

Ansambli dirigent ja ühtlasi ka kunstiline juht oli Uno Veenre.”

Kellelgi ei ole midagi selle vastu, et inimesed ühinevad mingite ühiste huvide alusel gruppidesse ja organisatsioonidesse, kodanikuühendustesse, ja hakkavad nii-öelda oma õiguste eest võitlema. Aga nad ei tohi OMA, tavalisest kultuurikontekstist erinevat ideoloogiat tervele rahvale peale suruda. 

Olgu meil pealegi LGBT grupike, olgu neil pealegi kuus-triibuk lipuks, aga ärgu seadku ennast ühiskonna kõige olulisemaks inimgrupiks, keda kõik vägisi armastama peavad! Ja koorile leidku mingi teine nimetus! 

Nojah, ateistidele ei ole ju vikerkaar mingi tõotuse märk, lihtsalt mingi petlik atmosfääri virvendus. 

Ma ei saa üldse aru, miks on vaja nii palju igasuguseid kombeid ja termineid teistest maadest üle võtta. Keeled on meil ju erinevad, ja rahvuste ajalugu on olnud erinev, seega traditsioonid peaksid olema need, mille on meile andnud meie vanavanemad. 

Aga meil on isegi kõrgeid ametnikke, kes kuulutavad orjalikult, et kuskil keegi võib solvuda sellest, kui eestlane lausub sõna “neeger”, ehkki ta seda IIAL ei kuule, sest ta elab meist väga kaugel. Sellepärast peame meie oma sõnaraamatud ümber tegema, peame ära muutma oma sõna, mida meil on aegadest aegadesse aafriklaste kohta kasutatud?

Kaevame siis juba kõik kollektiivselt suure haua, ronime sinna sisse ja tõmbame mulla peale? Et mitte kedagi solvata! Suur Vend ju valvab? 

Neeger – on klassikaline eestikeelne sõna Aafrikas elavate tumedanahaliste inimeste kohta. Selles pole midagi solvavat. Meil pole kunagi liiga palju neegreid olnud. Meil ei ole kunagi olnud neegritest orje. Me pole neid kunagi nigeriteks sõimanud. Me pole kunagi pidanud teist värvi rassi endast halvemaks. Ja muide, me oleme hoopis ise olnud pärisorjad. Miks keegi meilt vabandust ei palu? 

Progressivistid tahavad selle sõna meil ära keelata. 

Meie ei pea oma kodus aina mõtlema, kus maanurgas missugune meie keele sõna võib tähendada midagi keelatut või roppu. Pealegi: tulge mõistusele, “neeger” ei ole ka kuskil mujal mingi sõimusõna! Niger on sõimusõna, ja seda meie keeles EI OLE ja seda me ei kasuta. Neeger peab jääma! 

Aga “must” on meie keeles küll päris halvustava kõla ja sisuga. Kuni kuradini välja, pimeduse teod on mustad, ja pesemata, räämas, määritud ja räpane on must. Samuti ebaaus, kuri, must raha on ebaseaduslikult käest kätte käiv raha. 

Teist inimest mustaks või mustanahaliseks sõimata ei ole tõesti viisakas. 

Nii et sallivuslased sunnivad meid neegreid halvustavalt ja alandavalt kohtlema? Jälle üks prohvetlik paradoks. 

Meie tänapäeva liberite orjameelsus igasugu väljast tulevate kampaaniate, maaniate ja keeldude suhtes on lihtsalt häbiväärne. See ei aja isegi enam naerma. Piinlik on. 

Selle nähtuse nimi on alaväärsuskompleks, ärge ometi toppige oma isiklikku alaväärsuskompleksi kohustuslikuks tervele rahvale! 

Eesti rahvas on väärikas rahvas, ta on seda ajaloos näidanud, et ta on väärikas olnud, miks teda nüüd tahetakse maailma silmis naeruväärseks teha?