Hampshire politsei arreteerib armeeveterani Foto: Twitter

Manchesteri politseiülem tõdes, et politsei raiskab regulaarselt aega uurimistele, kus on esitanud kaebusi inimesed, kes tunnevad end millestki solvatuna.

Politseülem Stephen Watson nentis, et Manchesteri politsei on "muutunud liialt usinaks mõnede reeglite tõlgendamisel, kus keegi tunneb ennast solvatuna ja politsei peaks seda justkui menetlema", vahendab Breitbart

"Me oleme end sidunud asjadega, mis ei ole just politsei asi, ma raiskame kokkuvõttes oma aega ja me oleme pannud inimesi küsima, et kas me tõesti ausalt teame, mida me teeme," sõnas Watson.

Võimalik, et Watsoni sõnavõtt oli ajendatud juhtumist, kus Hampshire politsei pidas kinni Briti armee veterani, kes jagas satiirilist Progress Pride'i lipu meemi.

Hampshire politsei arreteeris ka Harry Milleri, kes oli enne võitnud kohtus politseid, kes tuli tema koju, et "kontrollida järele tema mõtlemist", süüdistades teda mittekriminaalses vihaintsidendis. 

"Teatud olukordades oleme me esmaklassilised näited selles, kuidas asju täiesti valesti teha," lausus Watson ja lisas: "See on minu arvates juhtimise funktsioon, et anda meie inimestele usaldus, et kõik on siiski hästi ja ütelda inimestele aeg-ajalt: see ei ole siiski politsei asi, see on nonsense."

Mõnikord tuleks mõnel inimesel osaleda mõnes programmis või lõpetada sotsiaalmeedia jägimine, nentis Watson. 

Toimetas René Allik