Eesti 200 poliitik Margus Tsahkna saates "Otse Postimehest", 7. märtsil 2019. Foto: kuvatõmmis

Poliitik Margus Tsahkna süüdistas Objektiivi Eesti 200 vastase infooperatsiooni korraldamises, kuid kinnitas ühtlasi, et ta oma uue erakonna põrumises riigikogu valimistel siiski kedagi ei süüdista.

Täna Postimehe otsesaatesse "Otse Postimehest" valimisjärgsele intervjuule kutsutud Eesti 200 poliitik Margus Tsahkna rääkis teda usutlenud Vilja Kiislerile, et kuigi erakonna valimisedu nimel sai kõvasti tööd tehtud, imet siiski ei juhtunud. Ebaõnnestumise põhjustena toob Tsahkna välja ühest küljest liiga lühikest ettevalmistusaega, kuid teisalt ka kambakat teiste erakondade ja meedia poolt.

Konkreetsemalt süüdistab Tsahkna Objektiivi koostöös Postimehega Eesti 200 vastase infooperatsiooni korraldamises Vabaduse väljakul aset leidnud käruintsidendi kajastamise tõttu:

"Kuni selleni välja, et meist mitte sõltuv asjaolu, mis juhtus Vabaduse väljakul… see oli päris hea selline Objektiivi ja ka Postimehe mõnus koostöö, kus tehti korralik info-op. Ma ütlen ausalt, me olime nagu tummad leilis, et ära seletada, mis tegelikult juhtus. Neid hetki oli päris mitmeid, aga ei ole mõtet kedagi süüdistada."

Objektiiv paljastas tõepoolest pommuudisena Eesti 200 liikme Florian Hartlebi poolt Vabaduse väljakul korraldatud provokatsiooni ja selles osalenud isikute omavahelised seosed möödunud aasta 11. detsembri "Fookuses" erisaates "Eesti 200 töötajad osalesid küünilises provokatsioonis, kasutades selleks väikest last", mis on praeguseks kogunud Objektiivi Facebook'i lehel juba rohkem kui 70 tuhat vaatamist.

Fookuses eri: Eesti 200 töötajad osalesid küünilises provokatsioonis, kasutades selleks väikest last

OLULINE: Eesti 200 vabatahtlike koordinaator Kadri Napritson-Acuna ja projektijuht Teele Holmberg osalesid pühapäeval Vabaduse väljakul toimunud rändeleppe vastasel meeleavaldusel küünilies provokatsioonis, milles kasutati Holmbergi ja peaprovokaatori Florian Hartlebi ühist last, osutavad saates "Fookuses" Markus Järvi ja Varro Vooglaid.

Posted by Objektiiv on Teisipäev, 11. detsember 2018

.
Erakonna ebaõnnestumises süüdistas eile Postimehe vahendusel Objektiivi ka Tsahkna erakonnakaaslane ja Eesti 200 esinaine Kristina Kallas, kelle sõnul tegi väljaanne nendest provokaatorid:

"Lapsevankri teemal tegi meist provokaatorid ju EKRE koos Objektiiviga. Venestaja tiitli saime Isamaa käest. Siis võid ju pikast plaanist ja ideedest rääkida, aga see enam ei lenda."

Objektiivi toimetusele teadaolevalt kavandavad kõnealuses provokatsioonis osalenud Objektiivi vastu kättemaksuoperatsiooni.

Toimetas Martin Vaher

Kristina Kallas: Objektiiv tegi Eesti 200-st provokaatorid