Marine Le Pen hiljutisel Prantsuse presidendivalimiste kampaaniakoosolekul ajakirjanike küsimustele vastamas. Foto: Patrick Kovarik, AFP/Scanpix

Brittide Brexitist ja jänkide Trumpist tiivustatud Rahvusrinde liider Marine Le Pen tõotas taastada Prantsusmaal patriotismi ning teatas oma toetajaile, et "rahvusriigi aeg on tagasi!"

Nagu kirjutab The Guardian, puudutas Le Pen erakonna äsjasel konverentsil ka piiride ajastu tagasitulekut ning kiitis kaaseurooplasi tarade eest, mis said pandud püsti kontinendile tulvavate migrandivoogude tõkestamiseks.

2017. aasta mais toimuvate Prantsuse presidendivalimiste lähenedes on Le Pen tõkestamatult teel lõppvooru, kus talle üldiselt edu ei ennustata, sest rivaalid nii vasak- kui paremleerist ähvardavad taaskord koonduda tema blokeerimiseks.

Ühe Rahvusrinde töötaja kirjeldust mööda meenutab peavooluparteide taoline taktika "armaada pealetungi."

Siiski on Le Pen veendunud, et tal õnnestub seekord saavutada võiduks vajalik laiapõhjaline toetus. "Arvestades [Donald] Trumpi kandideerimisega USA presidendivalimistel ning Brexitiga, tuleks analüütikutel olla natuke tagasihoidlikumad. [Käes] on üleilmne ärkamine," ütles Le Pen.

Ta plaanib pidada maha rõõmsameelse kampaania ning rõhuda Brexiti valguses tugevasti patriotismile rahva hinges.

Ka partei peasekretär Nicolas Bay hindab Trumpi ja Brexiti panust kõrgelt. "See näitab prantslastele, et [tekkinud] on patriootlik dünaamika, mis ulatub Prantsusmaast palju kaugemale. Rahvad kogevad kevadet."