Markus Järvi: Euroopa Nõukogu raport õhutab viha ja sunnib vaikima

Nädalakommentaaris vaatlen Euroopa Nõukogu rassismi ja sallimatuse vastase komisjoni (ECRI) viiendat Eestit puudutavat aruannet, mis on suurepärane näide ideoloogilise diktatuuri kehtestamise ja südametunnistuse vabaduse piiramise püüdlustest Euroopa Liidus.

“Elagu sallivus! Maha kõik, kes nii ei arva!” Selle maksiimiga, mille esitas kodumaise poliitilise satiiri kullafondi kuuluvas saates “Riigimehed” noor ja särtsu täis sotsiaalse sidususe minister, võiks Euroopa Nõukogu rassismi ja sallimatuse vastase komisjoni ehk ECRI raporti ilma pikema jututa kokku võtta.

Mis aruanne see täpsemalt on? Lühidalt öelduna on tegu ideoloogilise diktatuuri kehtestamise ja teisitimõtlejate suukorvistamise ürituse ühe valgustavaima näitega. 

Kommentaaris tsiteerin soovitusi, mida ECRI raportöörid Eesti Vabariigi valitsusele ja riigiasutustele ohtralt jagavad. Loetelu on pikk ja helde ning Issanda päev läheks enne looja, kui kõik ECRI diktatuurilised ja noorkommunistliku innukusega esitatud soovitused üles loetud ja adekvaatselt kommenteeritud saaks.

Seetõttu pean piirduma raportis leiduvate üksikute ettepanekute tsiteerimisega. Kuid piisab nendestki mõistmaks, et mugav ja liberaalne eurobürokraat ei viitsigi enam eriti teeselda.

Raportist vaatab täiesti avalikult vastu mõttediktatuuri kehtestava fundamentalisti pale.

Head kaasamõtlemist!

 

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.