KOLUMN ⟩ Malle Pärn: omavahelises riius riik püsida ei saa
Ühiskond, kes tahab elada üksteise kulul, kus inimene saab karistamatult endale kasu lõigata teiste arvel või üks inimgrupp teise arvel, ei kesta, kirjutab teoloog Malle Pärn.
Ühiskond, kes tahab elada üksteise kulul, kus inimene saab karistamatult endale kasu lõigata teiste arvel või üks inimgrupp teise arvel, ei kesta, kirjutab teoloog Malle Pärn.
Objektiivi raadiostuudios räägib Eesti Tsiviilalliansi asutaja Priit Vimberg kodanikualgatuse korras Covid-19 kriisis ellu kutsutud ühendusest, mis koondab ettevõtteid ja vabaühendusi kodanike põhiseadusest tulenevate õiguste kaitseks.
Inimene peab mõtlema, otsustama, vastutama.
Ärklemine põrmustab esmalt ühiskonna vundamendi ja alles siis pealisehituse.
Ühendkuningriigi Oxfordi Ülikooli filosoofia õppejõud Jonny Thomson selgitab teadusuudiste portaalis Big Think, et vaatamata tsivilisatsiooni ektsessidele, on meie tänane elu märkimisväärselt parem kui see oli suguharude ajastutel.
Ainult aus, vaba ja võltspaatosest prii inimene ja ühiskond suudab ründajale isegi vastaspoole ülekaalu korral vastu hakata, kirjutab Objektiivi toimetaja René Allik paastuaja alguse puhul.
Tundub, et LGBT kogukond elab omas maailmamudelis, arvestades ainult oma isiklike soovide ja ihadega, neile ei lähe korda, mida mõtlevad ja tunnevad teised inimesed.
Mõttekoja Free Market Institute'i teadur Gor Mkrtchian selgitab majandusteemadele pühendatud portaalis Mises avaldatud ülevaates, miks pere loomine on nii inimeste endi kui ühiskonna jaoks majanduslikult kasulik.
Tulekul on totalitarism.
Rahvas jaguneb meil taas rahvaks ja rahvavaenlasteks. Objektiiviga seotud inimesed kuuluvad kahtlemata viimaste hulka. Tänagi võimutseb seesama must-valge maailmapilt nagu vanal heal nõukogude ajal: täna mängib saksofoni, homme reedab sotsialistliku kodumaa; täna loeb Objektiivi, homme reedab demokraatlikud ideaalid ja õigusriigi, kirjeldab ajaloolane Lauri Vahtre.