Markus Järvi vaatleb IRL-i juhtkonna lükkeid kooseluseaduse rakendussätete ümber keerlevas karnevalis, mis tervikuna võtab üles üha absurdsemaid toone.

IRL-i juhtkond Margus Tsahkna isikus on viimastel päevadel sattunud kooseluseaduse rakendussätete toetamise küsimuses vastukäivate sõnumite teemaks: kord räägitakse kokkuleppest koalitsioonipartneritega, kord öeldakse, et kokkulepet pole. Mida arvata sellest kiiresti muutuvast infovoost?

Viktoria Ladõnskaja pidi ETV uudistesaate "Aktuaalne kaamera" otse-eetris väitma, et IRL-i võimalik toetus kooseluseaduse läbisurumise lõpuleviimisele ei ole "mitte mingil määral" seotud küsimusega sellest, kas koalitsioonipartnerid toetavad Juhan Partsi saatmist Euroopa Kontrollikotta või mitte, pannes sellega isegi saatejuhi muigama: "See üldse ei ole kauplemise objekt," väitis Ladõnskaja.

Lisaks sellele oli ta sunnitud tunnistama, et kuigi kooseluseadus on juriidiline praak, tuleb kuidagi edasi minna. Kuidas? Kas juriidilist praaki heaks kiites? IRL-i juhtkonna hämamistele on üks väga lihtne lahendus: häma jätta ja tunnistada konservatiivset positsiooni.

Kui erakonna juhtkond ei ole aga oma erakonna nägu, siis oleks sellisel juhul sobiv aeg erakonna juhatuse positsioon erakonna enda positsiooniga vastavusse viia, näiteks juhtide vahetamise teel.

Head kaasamõtlemist!