Markus Järvi: USA vanameedia astub taas pange, seekord juba Kremliga

Iga viisakas inimene arvaks, et pärast Trumpi ja Brexitiga kaasas käinud vanameedia kriisi istuvad mogulid oma toimetustes hetkeks maha ja harrastavad hüva sisekaemust. Kahjuks on seda liiga palju loota. Hiljuti süüdistas Washington Post rohkem kui 200 alternatiivmeediakanalit Venemaa propaganda edastamises. Kommenteerib Markus Järvi.

Hiljuti avaldas Washington Post artikli, kus oli loetletud üle 200 alternatiivse USA-s tegutseva meediaväljundi, mida kõiki süüdistati venemeelsuses, faktide võltsimises ja Kremli jutupunktide edastamises.

Loetletud kanalite hulka kuuluvad muuhulgas WikiLeaks, looduslikke ravimeetodeid propageeriv Naturalnews ja endise esindajatekoja liikme Ron Pauli instituudi koduleht.

Washington Post toetub oma artiklis raportile, mille on kokku pannud anonüümne grupp nimega PropOrNot, millele viidatakse lihtsalt kui endistest militaaridest ja välisteenistujatest koosnevale grupile. Sarnaselt on Eestiski üles pandud lehekülg Propastop, mida tutvustatakse kui anonüümsete kaitseliitlaste harrastust.

Vaata lisa kommentaarist.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.