Iga viisakas inimene arvaks, et pärast Trumpi ja Brexitiga kaasas käinud vanameedia kriisi istuvad mogulid oma toimetustes hetkeks maha ja harrastavad hüva sisekaemust. Kahjuks on seda liiga palju loota. Hiljuti süüdistas Washington Post rohkem kui 200 alternatiivmeediakanalit Venemaa propaganda edastamises. Kommenteerib Markus Järvi.

Hiljuti avaldas Washington Post artikli, kus oli loetletud üle 200 alternatiivse USA-s tegutseva meediaväljundi, mida kõiki süüdistati venemeelsuses, faktide võltsimises ja Kremli jutupunktide edastamises.

Loetletud kanalite hulka kuuluvad muuhulgas WikiLeaks, looduslikke ravimeetodeid propageeriv Naturalnews ja endise esindajatekoja liikme Ron Pauli instituudi koduleht.

Washington Post toetub oma artiklis raportile, mille on kokku pannud anonüümne grupp nimega PropOrNot, millele viidatakse lihtsalt kui endistest militaaridest ja välisteenistujatest koosnevale grupile. Sarnaselt on Eestiski üles pandud lehekülg Propastop, mida tutvustatakse kui anonüümsete kaitseliitlaste harrastust.

Vaata lisa kommentaarist.