Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ütles 13. oktoobril Riigikogus peetud kõnes, et Euroopale pealetungiva immigratsioonilaine on paljuski esile kutsunud lääneriikide vastutustundetu välispoliitika.

Helme tõi välja ka teisi samme, millega lääneriigid on ise panustanud immigratsiooniprobleemi kujunemisse ja kasvamisse, osundades nii Vahemerel tõhusa piirivalveprogrammi koomaletõmbamisele kui ka nn kolmanda maailma riike rõhuvale ja laostavale majandus-, kaubandus- ja tollipoliitikale.

"Need on põhjused, miks seisame täna silmitsi suurte probleemidega. Ja süüdistada eesti rahvast selle eest, et ta kainelt hindab kujunenud olukorda, on küüniline ja moraalitu," andis endine suursaadik olukorrale karmi hinnangu.

"Kui praegu Eesti rahva tahtega ei arvestata, kui parlamendis ja valitsuses Eesti rahvast järjekindlalt ning korduvalt ja korduvalt üle rullitakse, siis juhtub see, mis Euroopas on juba juhtumas – me näeme, kuidas terve rida Euroopa riike pöörab Euroopa Liidule selja," hoiatas Helme ja lisas, et Eesti rahvas on salliv ja kannatlik, ent ka kaine mõistusega, mistõttu ta ei lase end lõputult lollitada "roosadel hipiajastu ideoloogiatel ja doktriinidel" ning just see hoiab meid elus hoolimata meie ümber toimuvast ajupesust.

Mart Helme kõnet saab videoformaadis vaadata siit.