EKRE esimees Mart Helme. Foto: Scanpix

Valitsus peab sel nädalal toimuval Euroopa Liidu tippkohtumisel väljendama seisukohta, et illegaalseid immigrante Eesti vastu võtma ei hakka, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme.

"Eesti valitsus peab rändekriisi küsimuses olema solidaarne riikidega nagu Austria, Ungari, Itaalia, Poola, Läti, Leedu, Tšehhi, Slovakkia, Sloveenia ja Bulgaaria, kes ei lepi Brüsseli poolt peale surutava kohustusliku ümberjagamispoliitikaga," ütles Helme.

"Brüsselile ja suurtele Euroopa Liidu riikidele tuleb üheskoos saata selge sõnum, et rändekriisi lahendus ei tohi tulla Euroopa põlisrahvaste arvelt. Me ei soovi osaleda inimkaubanduses, mis viib Euroopa rahvastiku väljavahetamiseni. Tuletagem meelde, et Eesti immigratsioonikvoot on ammu täis, kolmandik meie elanikest on võõrpäritolu."

Helme sõnul peab Eesti hukka mõistma ähvardused kehtestada immigrantidest keelduvatele liikmesriikidele finantssanktsioonid.

"Suurriikide ähvardused näitavad selgelt, milliste autokraatlike võtetega püütakse väiksematest üle rullida. Prantsusmaa ja Saksamaa on 20. sajandil viinud Euroopa kahel korral katastroofini, vallandades Esimese ja Teise maailmasõja. Nüüd kavatsevad lühinägelikud ja vastutusvõimetud Saksamaa ja Prantsusmaa liidrid Euroopa uuesti katastroofini viia. Eesti peab püüdma katastroofi ära hoida. Kui peaminister Ratas nüüd küüru selga tõmbab, on see võrdne riigi reetmisega," ütles Helme.

EKRE esimehe sõnul on rändekriisi tegelik lahendus korraliku piirikontrolli jõustamine Euroopa Liidu lõunapiiril.