Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev. Foto: reform.ee

Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev ei näe mingit põhjust, miks alasti lapse intiimpiirkonda pildistanud erakonnakaaslane Marko Mihkelson ei saa jätkata tööd riigikogu väliskomisjoni juhina.

„Tegemist on kahetsusväärse juhtumiga, kus kõige tähtsamaks tuleks seada asjaga seotud laste õigused," sõnas Võrklaev. „Me usaldame selles küsimuses õiguskaitseorganeid, kes ei ole alustanud ühtegi uurimist, ja Marko Mihkelsoni, kes on olukorda selgitanud."

Selle info põhjal polevat mingit põhjust, miks Marko Mihkelson ei saa jätkata tööd riigikogu väliskomisjoni juhtimisel, mida ta on seni teinud eeskujulikult, avaldas Võrklaev oma seisukoha.

Postimees avaldas neljapäeval loo, mille kohaselt tegi Reformierakondlasest riigikogu liige ja väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ühest lapsest kohatuid pilte, milledel laps oli kas alasti või napis riietuses. Ühel pildil olevat näha olnud vaid lapse katmata intiimpiirkond.

Kuigi seepeale Mihkelsoni vastu kohtusse pöördunud lapse isa meelest olevat alaealist kujutatud seksualiseerivalt ja erootiliselt, ei algatatud Mihkelsoni vastu kriminaalmenetlust. Samas leiti, et selliste piltide tegemine on eetiliselt taunitav.

Toimetas Martin Vaher