EKRE esimees Martin Helme. Foto: riigikogu/Erik Peinar

"Marti Kuusik võeti sihikule ja tema elu hävitati, et teha päevapoliitilist peavalu erakonnale, mille poliitika ei meeldinud mingitele inimestele. Nendel inimestel ei ole mingit moraali ega südametunnistust, nad teevad seda jälle, kui saavad ja kui nad sellise tegevuse eest ei maksa mingit hinda. Ärme lase neil praegu ilma hinda maksmata pääseda," kirjutab EKRE esimees Martin Helme sotsiaalmeedias.

Toome ära Helme avalduse tervikuna:

Kohus mõistis Marti Kuusiku perevägivalla süüdistuses õigeks. Riik peab maksma krõbedad summad talle ja tema advokaatidele. Martit ja tema perekonda on kaks aastat ruineeritud, mainet hävitatud, nende raha kulutatud. Ja miks? Kaasust ju ei olnud algusest peale! Kannatanut ei olnud, kuigi aktivistid nii kangesti nõudsid, et Kuusiku naine end kannatajaks kuulutaks. Tõendeid ja tunnistajaid samuti ei olnud, kui jätta kõrvale Kuusikut mitte tundev reformierakondlane.

Prokuratuur ei oleks iial tohtinud sellise olematu kaasuse pealt kohtusse minna. Aga läks. See oli Lavly Perlingu suur samm poliitikasse. Ma väga loodan, et tänane prokuratuur ei kavatse sellega edasi minna järgmistesse astmetesse. Ainus, mis nad sellega saavutavad on järgmised häbistavad kaotused ja maksumaksja raha jõhker raiskamine. Samas, kui eesmärk on ühe perekonna peal tõestada, et protsess ongi karistus ja karistatakse selle pärast, et julgesid poliitikas valel poolel olla, siis ma ei imestaks millegi üle. Saame näha, kas Perlingu vaim hõljub jätuvalt prokuratuuri kohal.

Kersti Kaljulaid lubas, et kui Kuusik osutub süütuks, on ta esimesena vabandamas. Nende hulk, kes vabandama peavad on üsna pikk, võtke aga ritta. Kaljulaidi puhul ei piisa muidugi moka otsast tehtud mõminast vaid proportsionaalsus eeldab ikka suurejoonelist šõud. Vastuvõtt Kadriorus, pärast ühine pressikonverents koos kõnega süütuse presumptsioonist ja sellest, kuidas inimestele ei tohi haiget teha poliitilise punktivõidu nimel. Ehk tasuks tellida veel temaatiline dressikaski.

Muidugi peab nüüd kaks nädalat järjest oma esilehe ära täitma Delfi, Eesti Ekspress ja EPL. Iga hüsteeriatoonis, üle lehe pealkirjaga laimulugu tuleb ükshaaval sama suurelt ja sama erutatud tonaalsusega ümber lükata ja vabandada. Ja ma ootan, et vabandaks kõik need refikatest ja sotsidest riigikogu liikmed, kes nädalast nädalasse, kuust kuusse laimasid nii Kuusikut kui EKREt, nimetades meid kindlas kõneviisis naistepeksjate ja naistevihkajate erakonnaks. Te teadsite ju ise ka, et see on vale, aga tegite ikka. Paluge nüüd oma laimamise eest vabandust!

Marti Kuusik võeti sihikule ja tema elu hävitati, et teha päevapoliitilist peavalu erakonnale, mille poliitika ei meeldinud mingitele inimestele. Nendel inimestel ei ole mingit moraali ega südametunnistust, nad teevad seda jälle, kui saavad ja kui nad sellise tegevuse eest ei maksa mingit hinda. Ärme lase neil praegu ilma hinda maksmata pääseda.

Toimetas Markus Järvi