Riigikogu viie erakonna fraktsiooni juhtide kogunemine 8. novembril 2016. Pildil Kadri Simson, Martin Helme. Foto: Scanpix

Martin Helme kirjutab sotsiaalmeedias, et portaal Delfi lüpsab jätkuvalt libauudist enda poolt välja mõeldud "salatehingu" teemal Konservatiivse Rahvaerakonna ja Keskerakonna vahel. Helme sõnul on soov siduda nn katuserahasid presidendivalimistega selgelt eksitav ja sisuliselt saavutas EKRE mitte millegi eest 100 000 eurot neid toetanud omavalitsuste heaks.

EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme postitas oma Facebooki-lehel täismahus Eesti Päevalehele saadetud kommentaari uudisele, mille kohaselt Keskerakonna eelmise aasta katuserahadest 100 000 eurot olid mõeldud hoopis EKRE presidendivalimiste aegsete lubaduste lunastamiseks ning Keskerakonnal oli EKREga raha jagamiseks vastav kokkulepe, aga mille eest Keskerakond n-ö EKRE-le raha andis, pole selge.

"Pean seda oma suureks töövõiduks, et mul õnnestus siiski saada meie saadikute poolt tehtud ettepanekuid 100 000 võrra rohkem riigieelarvesse suruda. Siinkohal tuleb rõhutada, et tegu on riigieelarve kaudu jagatava maksurahaga, mitte mingi Keski või EKRE rahaga. Lihtsalt küsimus on, millised ettepanekud saavad toetuse, millised mitte. Rääkida siin midagi korruptsioonist või poliitilisest müüdavusest on lihtsalt pahatahtlik," kirjutas Martin Helme Eesti Päevalehele saadetud kommentaaris, millest tema sõnul jõudis lehte enam-vähem vaid üks lause.

"Ma võitlesin meie fraktsioonile välja suurema summa, kui meile taheti anda (ja suurema, kui teised opositsiooniparteid said!), ja me ei teinud selle saavutamiseks mingeid kompromisse oma põhimõtetega ega andnud oma hääli ühelgi hääletusel kuidagi viisil, mis oleks olnud meie üldise positsiooniga vastuolus," märkis Helme.

"Sisuliselt sain ma mitte millegi eest 100 000 eurot, ma pean seda heaks tööks meie valijate ja meid toetanud omavalitsuste heaks, eriti arvestades, et oleme väikseim opositsiooniparteid. Me lööme üle oma kaalukategooria iga päev!" rõhutas Martin Helme.

Savisaare leer polnud positsioonis, et midagi lubada

Oma sotsiaalmeedia postituses lisas Martin Helme:

"Ühe asja õiendaks veel ära. Erakonnast välja heidetud Maria Kaljuste väidab, et Keskiga lepiti raha saamine kokku [Edgar] Savisaare leeriga ja tema teada saime me vahetult enne seda Savisaarega kokku. Ei vasta tõele kumbki väide. Rahateemal suhtlesin tollase Keskerakonna fraktsioonijuhi Kadri Simsoniga, sest nii see üldiselt riigikogus käib, et fraktsioonijuhid ajavad asju omavahel. Savisaare leer ei olnud novembris ega ole ka praegu positsioonis fraktsiooni nimel otsuseid kujundada. Edgariga kohtusin viimati presidendivalimiste Estonia vooru ajal, kui astusin läbi Solarises olnud Keskerakonna staabist, vestlesime 5 minutit. Aga Savisaare kolliga on aastakümneid tekitatud Pavlovi refleksi Eestis, kui libauudises sisu ei ole, siis viska Ets pealkirja ja ikka hakkab inimestel suunurgast vahtu tulema. Maria oli juba siis kaotanud erakonna juhtide silmis usalduse ja seetõttu ei olnud ta asjadest informeeritud."

"Üldiselt on tegemist täiesti pseudolooga. Šokk, skandaal: EKRE osaleb eelarveprotsessis! Milline röögatu ja ennekuulmatu lugu, konservatiivid teevad teiste erakondadega kokkuleppeid! Mida järgmiseks!?" võtab Martin Helme teema kokku.

Milleks eraldati EKRE küsitud 100 000 eurot?

Ruhnu Vallavalitsus
5000 eurot
Audio-sms hädaolukorra teavitussüsteemi soetamine.

Kasepää Vallavalitsus
8000 eurot
Kalmistu haljastamine.

Pala Vallavalitsus
8000 eurot
Anna Haava Pala Kooli koolimööbli uuendamine.

Ruusmäe Noorteklubi
10 000 eurot
Ruusmäe Noorteklubi ruumide remont.

Meremäe Vallavalitsus
10 000 eurot
Meremäe Kooli õppeklassi renoveerimine, kaasaegse sisustuse ja digitaristu hankimine.

Räpina Vallavalitsus
19 000 eurot
Sillapää lossi I korruse remont.

Orava Vallavalitsus
10 000 eurot
Orava tänavavalgustuse rekonstrueerimine ja väljaehitamine Hanikase ja Lepassaare külas.

Ridala Vallavalitsus
10 000 eurot
Uuemõisa algkooli käsitööklassi töövahendid ja sisustus

Raikküla Vallavalitsus
10 000 eurot
Raikküla Valla Vabaajakeskuse seltsitegevuse ruumi ja õppeklassi renoveerimiseks ning õppeklassi arvuti ja esitlusseadmete hankimiseks.

Kaiu Vallavalitsus
3000 eurot Vahastu Trehvamise Tarele inventari (mööbel, nõud jne) soetamine.
7000 eurot Kaiu ja Kuimetsa turvalisemaks muutmiseks, turvakaamerate hankimine jne.