Sotsid ja Keskerakond algatasid kooselulepingu võrdsustamise abieluga
Sotsiaaldemokraadid ja Keskerakond algatasid riigikogus perekonnaseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, millega viiakse 9.
Sotsiaaldemokraadid ja Keskerakond algatasid riigikogus perekonnaseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, millega viiakse 9.
Eile ei leidnud riigikogus toetust juhatuse otsus obstruktsiooni reguleerimiseks viisil, mis hoiaks ära põhiseaduse vastaste, solvavate, Eesti julgeolekut kahjustavate ja Eesti rahvusavahelist mainet õõnestavate parandusettepanekute esitamise.
Riigikogu esimees Henn Põlluaas leiab, et eile oli must päev Eesti demokraatiale kuna riigikogu hääletas maha juhatuse otsuse, mille kohaselt ei tohiks riigikogu liikmed esitada obstruktsiooni raames põhiseaduse vastaseid, solvavaid, Eesti julgeolekut ja mainet kahjustavaid ning riigikogu seadusandlikku tegevust seiskavaid parandusettepanekuid.
Praegu toimuv valitsuse vahetus on alatu poliittehnoloogiline operatsioon, mida viiakse läbi jagades avalikkusele valelikke selgitusi, ütles Varro Vooglaiule antud intervjuus Euroopa Parlamendi saadik ja EKRE juhatuse liige Jaak Madison.
Rahandusminister Martin Helme leiab sotsiaalmeediapostituses, et president Kersti Kaljulaiu poolt tehtud ettepanek siduda kavandatav abielu mõiste teemaline rahvahääletus riigikogu usaldusega kujutab endast päevapoliitikasse trügimist ja presidendi võimupiiride ületamist.
Lõhed ei teki lihtsalt niisama.
President Kersti Kaljulaid teatas sotsiaalmeedias, et pöördus kõigi riigikogu fraktsioonide poole ettepanekuga siduda kavandatav abielu mõiste teemaline rahvahääletus riigikogu usaldusega.
Riigikogu esimees Henn Põlluaas leiab, et Reformierakonda kuuluvad riigikogulased Urmas Kruuse, Jüri Jaanson, Ants Laaneots ja Valdo Randpere peavad skandaalsete rahvahääletuse muudatusettepanekute esitamise eest tagasi astuma.
Kuna naljaeelnõu kategooria riigikogu menetluses puudub, on ainus mõistlik viis käsitleda opositsiooni abielureferendumi takistamiseks tehtud ettepanekuid rahvasaadikute siira ja tõsimeelse soovina, millega peab kaasnema poliitiline ja ühiskondlik vastutus, leiab Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.
Riigikogu liikmed, kes esitasid parlamendi menetlusse formaalse ettepaneku hääletada selle üle, kas Eestis oleks parem elada kuuludes Venemaa koosseisu, peavad oma kohalt tagasi astuma, toonitab Objektiivi toimetus juhtkirjas.