Martin Helme. Foto: ERR

EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ütles Euroopa Nõukogu sallivuse raporti sisu kommenteerides, et see on kahepalgelisuse tipp, sest raporti koostajad soovitavad hakata diskrimineerima poliitikuid, kellega nad ei nõustu.

"Euroopa kubiseb institutsioonidest, millel on ainult üks ülesanne – otsida ja leida mõtteroimasüüdlasi. Tegemist on sarnase üritusega nagu Eestis on võrdõiguslikkuse volinik, kelle igapäevane töö on õigustada oma olemasolu ja leida n-ö vihkajaid. Tegemist on kahepalgelisuse tipuga, ehk diskrimineerimise vastase raporti järeldused või soovitused on hakata diskrimineerima teatud poliitikuid, kelle maailmavaade ei meeldi nende raporti kirjutajatele," kommenteeris Helme Vikerraadio saates "Vikerhommik".

"Need nõuanded, mis seal lõpus olid, oli ikkagi marss totalitarismi, et teatud mõtteviisiga inimesi karistada nii rahaliselt kui ka kriminaalselt kui vaja on, või sõnaõiguse ära võtmisega. Me tuleme sellisest ühiskonnast. 20-ndatel, 30-ndatel olid sa Eesti patrioot ja siis tuli uus võim, kes ütles, et see on kodanlik natsionalism, mille eest lähed Siberisse," lisas ta.

"Rahvuslik või konservatiivne mõtteviis on olnud aegade algusest saadik ja nüüd on ta siis tembeldatud rassismiks. Tänapäeva definitsioon rassismile Euroopas on see, kui sa oled oma rahva patrioot," ütles Helme.

Loe lähemalt ERR-i uudisteportaalist.