Riigikogu liikmed Mart Helme, Martin Helme. Foto: Sander Ilvest, Postimees/Scanpix

4. detsembril eetris olnud raadiosaates "Räägime asjast" poliitikaelu kommenteerinud Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) poliitik Martin Helme kinnitas, et kõik sotsiaaldemokraatide algatused, millega hävitatakse ühiskonna aluseid – näiteks kooseluseadus –, tühistatakse konservatiivide võimule tulles. Stuudiovestluses osales ka EKRE esimees Mart Helme.

"Sotsiaaldemokraadid on ideoloogilised fanaatikud ja neid juhib ideoloogiline fanaatik [Jevgeni] Ossinovski näol," rääkis rahvuskonservatiivide esimees Mart Helme ning loetles sotside eesmärke, milleks on näiteks rahvusriikluse, eestluse ja kiriku hävitamine, globalismi edendamine jne.

EKRE aseesimees Martin Helme nentis, et uues valitsuses on kogu võrdõiguslikkuse teema libisenud sotsiaaldemokraatide kätte. "Igal juhul pani Ossinovski sellele käpa peale ja siit saab hakata tulema ainult õudus õuduse otsa," sõnas Martin Helme. "Kõikvõimalikud initsiatiivid, ja eelkõige loomulikult keskenduvad nad haridusele ja lastele. Kõikvõimalikud vähemuste kaitse ja sallivuse nime all toimuvad projektid hakkavad meie koolidesse sisse sadama."

"See on puhas kurjus, millega hävitatakse ühiskonna alustugesid," lisas Martin Helme.

Mart Helme hinnangul hakkab Ossinovski kõnealuse valdkonna ametiposte mehitama fanaatiliste sotsidega – kaadrid otsustavad kõik! – ja marksistide juhitud Rahvusringhääling hakkab neidsamu inimesi oma saadetes ekspertidena kasutama (see toimub juba praegu).

Nii nagu kooseluseadusega – me ei lepi sellega, et ta jääb kehtima. Kui see on meie võimuses, siis me tühistame. Poliitiline territoorium tuleb tagasi võtta ja radikaalsed reformid tuleb tagasi rullida.

"Mida ma kogu selle kultuurimarksistliku edasimarsi kohta ütlen…" kommenteeris Martin Helme. "Terve mõistusega inimesed, konservatiivsed, rahvuslikult meelestatud inimesed peavad selgelt fikseerima: me ei lepi sellega, et nüüd praegu Ossinovski teeb midagi ära ja siis, kui ükskord võim vahetub, siis me istume selle portsu otsas ja kuidagi kohandume sellega. Nii nagu kooseluseadusega – me ei lepi sellega, et ta jääb kehtima. Kui see on meie võimuses, siis me tühistame [selle]. Poliitiline territoorium tuleb tagasi võtta ja radikaalsed reformid tuleb tagasi rullida. Tuleb tagasi minna normaalsuse juurde."

Kuula lähemalt siit.