Inimesed tänavusel Mobile World Congressil Google'i väljapanekut uudistamas. Foto: Scanpix

Meie igapäevaelu lahutamatuks osaks saanud platvormid kalduvad manipuleerima meile jagatava infoga, selgub ajalehtede The Sun ja Times Newspapers omanikfirma News Corp tegevjuht Robert Thomsoni hiljutisest sõnavõtust. 

Facebooki ja Google'i digitaalsed algoritmid kallutavad meid üha enam tsensuuri suunas, leiab Thomson ning nendib, et sõna "orwellilik" tarvitatakse ja kuritarvitatakse ohtralt, kuid Google'i, Amazoni ja Facebooki kõikvõimsate algoritmide puhul orwellilikkusest millegipärast ei räägita.

"Selle tähelepanuta jätmine ühiskonnas on meid nüüd lükanud tsensuuri libedale kaldteele," vahendab ERR.ee viitega PressGazette'ile. "Oleme nüüd saanud poliitilise tagasilöögi, millega toimetulekuks on neil kõikvõimsatel ettevõtetel nigel varustus. Nende vastused kipuvad olema poliitilised ja poliitiliselt korrektsed," lausus Thomson.

Uudistekorporatsiooni juhi hinnangul tuleks sõltumata poliitilistest vaadetest tunda muret sisenemise pärast ajastusse, kus kaks kõige mõjukamat uudiste väljaandjat inimkonna ajaloos jätavad rutiinselt ja selektiivselt teatud vaated ja uudised avaldamata.

Tutvuge ka PressGazette'i artikliga tervikuna ning lugege soovi korral Thomsoni pikemat ettekannet Asia Societys Hongkongis, mille põhjal lugu on kirjutatud.

Saksamaa nõuab Facebookilt tõhusa tsensuuri rakendamist inimeste postitustele