Seekordses "Meediakriitika" saates võeti põhiteemana luubi alla erinevates väljaannetes ja peaminister Kaja Kallase väljaütlemistes esile kerkinud sundvaktsineerimise teema, mida iseloomustavad katsed eristada demagoogiliselt "kohustust" ja "sundi".

Juttu tuli ka staarperearst Karmen Jolleri väitest, et kaheksa päeva pärast Vabaduse väljaku meeleavaldust jõudis Eesti koroonanakatumiste osas maailma tippu just nimelt meeleavalduse tõttu. Joller aga ei maininud osava demagoogina seda, et veel neli päeva hiljem algas kiire ja siiani püsinud nakatumiste langemine.

Samuti räägiti Elvis Braueri kohviku ümber toimuva meediakajastusest mh "faktikontrolli" näol, Ekspress Grupi mõõdutundetust kliimaaktivismist ja mitmetest teistest kirgi kütnud teemadest.

Positiivse poole pealt tõsteti esile, et pressinõukogu mõistis hukka Delfi faktikontrolliajakirjaniku Martin Laine "tarbetult üleoleva ja õela" kirjutamisstiili ning ajakirjanik Marju Himma nimetas ERRis avaldatud arvamusloos faktikontrolliajakirjandust praegusel kujul tervikuna ohtlikuks.

Saadet juhtisid Jaanus Vogelberg ja Andri Kiige. Head vaatamist!