Giorgia Meloni pressikonverentsil Brüsselis, 11.02.2023 Foto: Scanpix

Itaalia peaminister Giorgia Meloni hoiatab, et kui sugu nähakse ühiskondlike tõekspidamiste tarindina, siis paratamatusena on tulemuseks naiste kannatused. 

Meloni hoiatas inimesi Euroopa progressiusuliste seas populaarsust koguva sooideoloogia eest. Tema sõnul toob see kaasa naissoo olukorra märkimisväärse halvenemise ja naised on säherduse väärtuste süsteemi "esimesed ohvrid", vahendab ReMix.

Itaalia naistele suunatud nädalakirjale Grazia antud intervjuus tegi peaminister maha progressistliku liikumise usuarvamused, nagu sugu oleks olemuselt voolav ja sõltuks ühiskonna tõekspidamistest. Ta kinnitas, et inimese soo määrab üheselt ära tema bioloogia. 

"Täna väidetakse, et igaüks võib ennast kuulutada kirurgia-, ravimi- või isegi halduslike meetmete abil meheks või naiseks. Mees- ja naissugu sõltub ainult kehast ja see on vaieldamatu tõde," rääkis Meloni ajakirjale.

Ta jätkas, et kõik väited, mis kuulutavad vastupidist, on ideoloogia, mille lõpptulemuseks on naiste õigustesse ja turvalisusse sekkumine.

"Täna kuulutatakse, et naiseks olemiseks piisab ainult selle enda kohta väitmisest. Samal ajal nähakse vaeva naise keha, selle olemuse, naiseliku erinevuse kaotamisega. Naised on sooidelooogia esimesed ohvrid. Samamoodi arvavad paljud naisõiguslased."

Itaalia Vendade partei juht avaldas kahjutunnet tõsiasja üle, et naised tihti "ei usu, et nad suudavad meestega võistelda ja nii lõpetavad üksteisega mõõtu võttes. Nad mõtlevad, et olemas on mingi alam tase, kuhu oma oskused suunata." Meloni kinnitas, et tema arust "on naised on tegelikult iseseisvalt väga tugevad ja see jõud tuleb valla päästa tuhandete kammitsate küüsist, mis seda puuris hoiavad. Samuti on vaja lahti saada tabudest, mille ohvriteks naised iseennast tihti teevad."

Meloni kinnitusel on ta naiste õiguste kõigutamatu kaitsja. Ta ei soovi enda kinnitusel kaotada sündimata laste tapmise õigust, kuid ta leiab, et ühiskond peaks toetama eelkõige pereväärtusi. Peaministri sõnul ei taha ta kelleltki  midagi ära võtta, kuid tema sooviks on tekitada olukord, kus naised ei peaks oma sündimata lastest loobuma, kuna nad on üksi või majanduslik olukord seda ei luba. "Ma tahan anda neile võimaluse teha erinev valik ilma midagi ära võtmata neilt, kes päriselt tahavad sooritada sündimata laste tapmise."  

Toimetas Karol Kallas