Aafrika migrandid maabuvad Sitsiilias otse Saksa mereväealuselt Frankfurt Am Main, 12. aprill 2016. Foto: Antonio Parrinello, Reuters/Scanpix

Mõnede Euroopa Liidu liikmesriikide keeldumine võtmast vastu islamiusku immigrante ei ole vastuvõetav, teatas eile Saksamaa liidukantsler Angela Merkel.

"See ei ole õige, et mõned riigid ütlevad: "meie, üldiselt öeldes, ei taha moslemeid oma maale"," manitses Merkel Saksa riigitelevisiooni ARD vahendusel.

Nagu vahendab Breitbart, selgitas kantsler migrandikvootide süsteemi tähtsust ning toonitas, et kõigil tuleb teha oma osa ning leida tuleb ühine lahendus.

Euroopa ühine migratsioonipoliitika on ülimalt vastuoluline teema, mis tuleb päevakorda septembrikuisel Euroopa Liidu tippkohtumisel – olukorras, kus Tšehhi, Ungari, Poola ja Slovakkia keelduvad Berliini poolt pealesurutud kvoodisüsteemi alusel pagulasi vastu võtmast.

Slovakkia peaminister Robert Fico on kinnitanud, et tema "ei too oma maale isegi ühtainsat moslemit."

Tšehhi peaminister Bohuslav Sobotka ütles teisipäeval, et ei taha riiki "suurt moslemikogukonda… võttes arvesse probleeme, mida me näeme." Sobotka sõnutsi peab iga Euroopa Liidu liikmesriik olema vaba otsustama, mitu migranti ta vastu võtab.