Merkel hakkab lõikama, mida külvas? Foto: Scanpix

Angela Merkeli koalitsioonikokkulepet sotsidega võeti Saksamaal vastu virilalt ning ajalehepealkirjadest kumab arusaam, et rõõmutu liit ei kesta kaua ning kauaaegse kantsleri aeg hakkab ümber saama.

Harukordne on kriitika omaenda leerist, kus kurdetakse jämeda otsa andmise pärast sotsidele ja eriti ülikaaluka rahandusministeeriumi “minetamist” jõududele, kes kalduvad kasinuse asemel laristamise poole.

Juhtivad hääled kristlike demokraatide hulgast kirjeldavad uue valitsuse väljakuulutatud koosseisu kui poliitilist viga ning masendavat tulemust.

Huvitaval kombel on kokkuleppesse aga sisse kirjutatud seisu ülevaatamine “poolajal” ehk kahe aasta pärast, mida juba takseeritakse kui Merkeli šanssi tagasi astuda.

Samal ajal on kantsleri vastu pöördumas isegi omal ajal vähemalt meediakajastuste valguses teda ülevoolavalt tänanud migrandid.

Nagu kurtsid reportereile Serbia laagrites virelevad süürlased, läksid nad kantsleri kutse peale liikuma, müüsid maha oma asjad, panid ohtu oma lapsed ning asusid teele tõotatud maa poole – alustamaks uut elu sõbralikul Saksamaal.

Nüüd ei mõista nad, miks suhtumine on muutunud tõrjuvaks ning tee peale on tekkinud tõkked.

“Miks sa kohe alguses “ei” öelda ei suutnud?” palus üks pahane pagulane Merkelile ajalehe vahendusel edasi öelda.

Reuters: Saksamaa hakkab aegamisi arutama elu üle pärast Merkelit