Hillary Clinton. Foto: Scanpix

Miamist leiti surnuna endine Haiti valitsusametnik Klaus Eberwein (50), kes pidi tuleval nädalal paljastama korruptsiooni ja ametiseisundi kuritarvitamise ulatuse Clintonite fondis.

Nagu kirjutab ZeroHedge, on peavoolumeedias Eberweini surma suhtes valitsev vaikus kõrvulukustav.

Surma ametliku põhjusena on meditsiinitoimikutes toodud “lask pähe” ning intsident valitsuse poolt juba registreeritud kui “enesetapp”.

Mõnda aega enne oma surma tunnistas Eberwein, et tema elu oli ohus, kuna ta rääkis avalikult Clinonite korruptiivsetest afääridest.

Eberwein kritiseeris teravas toonis Clintoni Fondi tegevust Kariibi mere saarel, kus ta töötas kolm aastat valitsuse majandusarengu agentuuri juhina.

“Clintoni Fond – nad on kurjategijad, nad on vargad, nad on valetajad, nad on häbiväärsed,” ütles Eberwein eelmisel aastal Manhattanil Clintoni Fondi peakorteri ees toimunud meeleavaldusel.

Teisipäeval pidi Eberwein astuma Haiti senati eetika ja korruptsiooni-vastase komisjoni ette, kus ta kavatses väidetavalt anda tunnistust asjaolust, et Clintoni Fond omistas rahvusvaheliste annetajate poolt Haiti katastroofi leevendamiseks annetatud raha.

Eberweini sõnul jõudis Haiti abiorganisatsioonideni vaid 0,6% rahvusvaheliste annetajate poolt sihtotstarbeliselt Haigi katastroofi tagajärgede leevendamiseks annetatud rahast. Täiendavalt jõudis 9,6% Haiti valitsuseni. Ülejäänud 89,8%, kogusummas 5,4 miljonit dollarit, kanaliseeriti valitud välismaistele organisatsioonidele.

Clintonitega seotud enesetappude loetelu on teadupärast ülimalt muljetavaldav.

Clintonite fondi hämarate asjade uurija leiti surnuna