Hillary Clinton (lillas) tänavu suvel USA presidendiks saamise nimel pingutamas. Kaasa elab abikaasa Bill (paremal). Foto: k2 images, bigstockphoto.com

Haitil leiti läinud nädalal surnuna noor naine, kes uuris Clintonite fondi võimalikke sidemeid inimkaubanduse ja pedofiiliaringiga.

Monica Peterseni tööandja oli Human Trafficking Centre, vahendab The Political Insider. Nagu rääkis reedesel mälestusteenistusel töötaja juhendaja Claude d'Estree, oli Petersen koostanud kaks aastat kestnud uurimistöö põhjal 110 lehekülje pikkuse analüüsi inimkaubandusest Haitil.

"Me otsisime [parasjagu] kedagi, kes oleks piisavalt terane ja võibolla piisavalt vapper, et tema töö avaldada," ütles d'Estree. "Me jätkame oma otsinguid ja avaldame selle töö."

Juhendaja lisas: "Me oleme šokiseisundis. Me ei pruugi iial teada saada, mis täpselt temaga juhtus."

Sotsiaalmeedias avaldatu põhjal võib järeldada, et Peterseni surma asjaoludega tegelevad aktiivselt mitmed sõbrad ja tuttavad. Vanemad on tütre surma põhjuste osas teadmatuses.

Teadaolevalt oli Hillary Clinton seotud süüdimõistetud pedofiili ja lastega kaubitseja Jeffrey Epsteiniga.

Samuti oli Hillary sügavalt huvitatud Laura Silsby mittetulundusühingust The New Life Children's Refuge, mis jäi vahele katsega smugeldada pärast 2010. aasta Haiti maavärinat riigist välja 33 last, kellest enamik ei olnud orvud.

USA välisministrina õnnestus Hillary Clintonil oma esindajate kaudu vabastada kõik ühingu töötajad peale Silsby enda.

Clintoneid nende poliitilise karjääri algusest alates ümbritsenud surmajuhtumid on muutunud Ameerika Ühendriikides legendaarseks.