Pressikonverentsi on pidamas Briti Euroopa Liidust väljumise minister David Davis (vasakul) ja tema läbirääkimispartner Euroopa Liidu poolelt Michel Barnier. Foto: Scanpix

Euroopa Liidu poolt peamiseks Brexiti-läbirääkijaks määratud Michel Barnier on tervitanud massiimmigratsiooni Euroopasse kui olulist osa "inimkonna progressist" ning näeb selles ainsat viisi "tagada, et meie pensionid ja sotsiaalse kindlustuse võrgustik on rahastatud."

Juba aastal 2011 pidas Barnier kõne suunast "uuele Euroopale," mis "peab olema immigrantidele avatud," et garanteerida meie sotsiaalsüsteemi jätkusuutlikkus ja majanduse" elujõulisus.

Ta oli tol ajal pahane nii soomlaste kui prantslaste peale, kellest paljud valimistel "ekstremistlikke ja populistlikke liikumisi toetasid, mis üritavad tõmbuda oma riigipiiride varju."

Viitega muuhulgas 16. sajandile on Barnier rõhutanud: "Kõige olulisem on pidada meeles, et rahvaste ja üksikisikute liikumine Euroopasse on olnud inimkonna progressi ja isikliku eneseteostuse allikaks."

Juba neli aastat enne praeguse migratsioonikriisi vallandumist ütles Barnier, et iga Euroopa Liidu liikmesriik peab kohustuslikus korras vastu võtma migrante kolmandast maailmast.

Seejuures toonitas ta, kuivõrd vajalik on "ehitada Euroopas tõeline ühine varjupaigasüsteem, mis annaks käegakatsutava kuju meie euroopalikele humanistliku solidaarsuse väärtustele."

Ning veelgi varem ehk 2004. aastal esines Barnier üleskutsega rakendada otsustavalt tsensuuri "sallimatuse" suhtes internetis.

Läinud nädalal pani Barnier kerkima arvukad kulmud, kui kinnitas läbirääkimistel Ühendkuningriigiga, et kavatseb "õpetada brittidele ja teistele, mida Euroopa Liidust lahkumine tähendab."

Mäletatavasti avaldas Euroopa Parlament vaid loetud tunnid enne hiljutist terrorirünnakut Barcelonas propagandavideo, milles samuti väitis, et Euroopa "vajab" sisserändajaid, "et säilitada meie sotsiaalhoolekandesüsteemide taset."

https://www.youtube.com/watch?v=Opj5hxD-_dM