Leina ja Ajalugu kujutavad raidkujud USA Kapitooliumil Washington DCs. Foto: Scanpix

Meie järeltulevad põlved hakkavad seda aega – 6. jaanuari aastal 2021 – meenutama veel väga kaua. Kõige suurem probleem maailmas ei ole metaani hulk atmosfääris, vaid inimkonna väljasuremine. Valge elanikkond kahaneb tormilises tempos kogu planeedil. Viiekümne aasta pärast ei ole valged inimesed, ükskõik millises riigis, mitte ainult vähemus, vaid tagakiusatud, põlvili pekstud ja õigusetu vähemus. Ja see protsess on juba peale hakanud. Vaat see, poisid, on 6. jaanuar, leiab kirjanik Mihhail Veller.

Tänane saade peaks olema saadetud taltsutamatust optimismist! Palun teid teha sügav hingetõmme, täitke rind optimismiga, sest tänase saate nimetuseks tahab end pakkuda ühe vana-vana raamatu pealkiri. Ehk mäletab seda keegi? „Kellele lüüakse hingekella.“

Ja lüüakse seda sinule.

Proovime siiski sellesse kellahelinasse tuua lõbusamat kõla, sest see (tänane) väike video ilmub 6. jaanuari eelõhtul. Sel päeval otsustatakse USA senatis lõplikult, kas kinnitatakse Joe Biden presidendiks või on veel mingisuguseid variante. Mina isiklikult arvan, et on umbes poolteist šanssi sajast, et läheb teisiti.

Kas ma sellesse pooleteisesse šanssi usun? Praktiliselt mitte. Mis me aga siis lõpptulemuseks saame? Mitte lihtsalt vasakpoolse riigipöörde. Kui Georgia osariik valibki senatisse kaks vabariiklast, siis masinavärk on nii hästi sisse töötatud, et kahe aasta pärast valitakse niikuinii demokraadid. Nii et, poisid, alanud on lõbusad ajad! Jätke meelde see päev, jätke meelde see aasta!

Saja aasta jooksul on parimaks New Yorki linnapeaks olnud Rudy Giuliani. 1990. võttis ta New Yorki vastu kui narkomaanide, prostituutide, asotsiaalide, tänavakuritegelikkuse pealinna. Kahe ametiaja jooksul tegi Giuliani selle linna ohutuimaks paigaks riigis. See oli ammu…

Viisteist aastat on juba mööda läinud, nüüd on ametis „debiil Blasio“ (Bill de Blasio, ametis jaanuarist 2014), nagu teda kutsutakse. Demokraat, kes on linna muutnud taas kloaagiks. Giulianit võib uskuda. Tema selja taga on kuuskümmend aastat laitmatut tööd. Võib uskuda tema toodud tõendeid valimispettusest, kuidas tädikesed võtavad laua alt välja terved valimisbülletäänide pakid, avavad need ja hakkavad täitma blankette, neid urnidesse laskma jne, jne. Kui paljud surnud andsid oma hääle! Kui paljud inimesed, keda ei ole kunagi olemaski olnud! Seega ei saa olla juttugi sellest, et need valimised olid puhtad.

Biden on täiesti tarbetu, null. Võimu juurde on marssinud vasakpoolsed. Kes mäletab 1933. aastat? Kuidas ühel Euroopa maal vasakpoolsed punaste, valge sõõriga lippudega ja musta märgiga keskel tulid võimule? Palun väga! Aga meil on millegi veel hullemaga pistmist. Tekib küsimus, miks Trump, kelle poolt on armee, kes võeti sõjaakadeemias vastu nii võimsa ovatsiooniga, ei vii vägesid tänavatele? Tekib küsimus, miks ei ole ta siiani korda majja löönud, ega kuivendanud seda sood (Washington DC).

Vaadake, kogu maa, väljaarvatud vähesed erandid, osutus sooks. Kuhu väed viia kui juba korrumpeerunud kohtud ülemkohtuni välja ei taha midagi näha-teada, ega võtta vastu teatud otsuseid? Osariikide korrumpeerunud seadusandlikud kogud… Poisid – kogu riik on vaja muuta, aga muuta kogu riiki ei ole võimalik! Trump lootis konstitutsioonile, aga konstitutsioon ei toimi. Konstitutsioonis määratletud sõnavabadust enam ei eksisteeri, sest vasakult voolab paks propagandamass, paremal aga vaadatakse käed rüpes pealt: „Küll saab kõik veel korda.“

Jätke meelde 2021. aasta 6. jaanuar. Mitte mingisugust Bidenit te ei saa, sest kohtade peale on laiali paigutatud juba Obama meeskond. Moslem Obama kummardab Saudi printside ees. Aga veel on variant – esimene leedi, kes kinnitas alles presidendi prouaks saades, et nüüd armastab ta Ameerikat. Tema on jäädvustatud fotol patsutamas Inglise kuninganna selga. Žest, mida ei ole mitte keegi eales endale lubanud. Keegi ei ole kunagi söandanud panna kätt Inglise valitseja õlale või seljale ja teda sealt veidi kratsida. See on täitsa lõpp! Järgmiseks sammuks oleks troonisaalis urineerimine. Aga ei midagi – see kõik neelati ilusti alla. Vahva vahetus Trumpile ja küll nad alles võtavad revanši.

See ei saa olema revanš. Vaadake Pelosit (Nancy Pelosi, USA Esindajate Koja esimees). See kaheksakümne aastane Baba-Jaga, täiesti segi oma vanurlikus tigeduses, käis välja seadusprojekti, mille alusel seadusandliku koja seinte vahel ei tohiks enam kasutada mõisteid „ema“, „isa“, „tütar“, „poeg“, „vend“, „õde“. Need kuulutataks väljaspool seadust olevateks, et valitseks sooline võrdsus. Seda seadusprojekti surutakse aastaid läbi mitte üksi Ühendriikides, vaid ka Euroopas.

Kui viiakse läbi liberaalseid reforme ning räägitakse õigustest ja vabadustest, aga seejärel keelatakse sõna „ema,“ siis saab minust isiklikult kogu oma ülejäänud eluks nende lurjuste, fašistide, kogu kultuuri ja inimsoo mõrtsukate surmavaenlane, sest siin ei ole meil enam tegemist inimestega. Neil lubatakse elada ja neil on hingamisruumi ja tänutäheks nad hävitavad teid.

Kuidas oli kirjas Julius Fučíkul? Kes veel mäletab Fučíkut? Ainult vanakesed. Tema ütles oma raamatus: „Inimesed! Olge valvsad!“ Ja raamatu nimi oli „Reportaaž silmusega kaelas.“ Kui küsitakse, et „mis on meil siin asja mingi Ameerikaga“, siis ütlen, poisid, et okupatsioone on kahesugust – pehmet ja kõva.

Kõva okupatsioon on see, kui viiakse sisse väed, kõik allutatakse endale jõuga, elanikkond vaesub ja kõike juhitakse konkreetselt kõrvalt. Pehme on aga see, kui palju võimsam tsivilisatsioon lahustab teised oma mõistete- ja väärtustesüsteemis. Ei alluta nõrgemat tsivilisatsiooni endale üksnes majanduslikult ja poliitiliselt, vaid mentaalselt ja vaimselt. „Täna noormees viina joob, homme vaenlasele tehaseplaanid toob!“ Selle suurepärase värsi kirjutas minu arvates Krimmis anarhist Mahno ja selles on pisikene ratsionaalne killuke sees – täna sa lased kellelegi vabalt hingata, homme võtab ta aga sinult vabaduse hingata.

Meil valitseb kummaline pärismaalaslik, lausa kultuseks kujunenud arusaam, et kopeerides võõraste kasutuses oleva atribuutika välist külge, saame kaasa ka sisu. Pärismaalased meisterdavad bambusest ja lehtedest lennuvälja, midagi juhtimiskeskuse laadset ja lennukimaketi ning jäljendades kätega vehkivaid lennuvälja signaliste, arvavad, et ka nende lennuväljale maandub raudlind, kes toob neile palju häid asju. Ka Venemaal arvatakse, et kui korraldada elu LGBT tahtmiste järgi, läheb kõik paremaks, sest need kannavad endas lääne väärtusi.

Minult küsitakse, et miks mind need „lillad“ segavad. Aga vaat mis. Praegu toimub globaalses mastaabis vasakfašistlik riigipööre ja selle „vedur“ on ülemaailmne majandusfoorum. Selle liikumise ründerühmadeks on ANTIFA, mis ei ole mingilgi moel antifašistlik. Sisult on nad mustsärklased, ründerühmlased, militandid, märatsejad, kes suruvad põlvili rahulikke elanikke. Nad räägivad, et on fašismi vastu. Mis fašismi? Kes neid üldse torkinud on? Nendega on kampas BLM, sest müüdavad ja mittemüüdavad idioodid räägivad, et see on võitlus õiguste eest. Tegelikkuses on tegemist märatsejatega, kes spekuleerivad rassismikaardiga. Nendega on liitunud etnilised vähemused ja muidugi LGBT, kes peab end rõhutuks ja tagakiusatuks. Ka nemad tahavad selle maailma pea peale pöörata ja kui kedagi ajab nende värviline ja muidu arusaamatu välimus oksele, siis võib neid nimetada halbadeks inimesteks. Seejuures kahandab homoliikumine elanikkonna reproduktiivsust.

Kõige suurem probleem maailmas ei ole metaani hulk atmosfääris, vaid inimkonna väljasuremine. Valge elanikkond kahaneb tormilises tempos kogu planeedil. Viiekümne aasta pärast ei ole valged inimesed, ükskõik millises riigis, mitte ainult vähemus, vaid tagakiusatud, põlvili pekstud ja õigusetu vähemus. Ja see protsess on juba peale hakanud. Vaat see, poisid, on 6. jaanuar.

Kasu lõikab sellest eelkõige Hiina, kes oma sotsialistliku ehk fašistliku riigikorraldusega kõigi teiste peale jalga tõstab.

Teiseks islam. Pange tähele – islamit puudutada on keelatud. Miks? Sest selle abil surutakse valged maha ja võetakse neilt võim.

Kolmandaks – transatlantilised korporatsioonid ja neid ühendav DAVOS.

Kelle arvelt see kõik toimub? Valgenahaliste arvelt, kellele võib süüks panna absoluutselt kõike. Valge rass kannab süükoormat? Aga palun! Valgete kultuur on maailma mädapaise? Aga palun! Väita aga, et valge rass on ka midagi head maailmale andnud, on juba rassism.

Mina ei tea kuidas see kõik teile mõjub, aga minul on sellest kõrini. Viimase aasta jooksul on Ameerikas maha tõmmatud kuuskümmend Kolumbuse kuju. Kolumbus avastas Ameerika ja algas tagakiusamine. Kritiseerijad aga kasutavad heal meelel oma elus kõike seda, mida need parasiidid ja tagakiusajad on tootnud ja ehitanud. Kolumbustega see asi ei piirdu. Pool aastat tagasi rääkisin, et peagi jõutakse ka muuseumideni, kus valged inimesed on valgetele inimestele näitusi püsti pannud. Ja pealegi meeste poolt!

Kui Meghan Markle (Sussexi hertsoginna, prints Harry abikaasa) ilmub Cambridge’i ja avaldab imestust, et seal on nii palju „ebavärskeid valgeid professoreid, siia on vaja rohkem värvilisi naisi“, siis jagab ta teadusest sama palju kui siga apelsinidest, ent tarvilised mõtted on talle suudetud pähe panna.

See, mis praegu toimub on fašismi halvim vorm. Thomas Mannil on raamat, milles räägitakse fašistide katsest hävitada (Beethoveni) viies sümfoonia kui haige inimese sonimisest. Ei saa te mingit viiendat sümfooniat! Juba sada aastat räägitakse, et Euroopa seedib kõik ära. Kui aga Londoni linnapea, pakistaanlane, koostab nimekirja monumentidest, mis tuleb Inglismaa pealinnas eemaldada, on Euroopa juba poolenisti surnud! Ülikoolilinnakust visatakse välja Aristotelese kuju! Te ei ole mitte keegi! Te olete väikesed mädased punnid tsivilisatsiooni ihul, mida te suudate vaid närida kui kirbud ja mitte enamat.

Vaat, poisid, see on see, mis toimub! Kas teile meeldib sotsialism, te uue elu ehitajad? Me oleme selle etapi juba läbi elanud. Meestega võrdseid naisi oleme ka näinud – nad tassisid oma õlul Siberis koos meestega liipreid raudtee ehitusel. Praegune intelligents ei ole selliseid naisi pidanud nägema.

Vaat, poisid, see on see, mis toimub! Tsensuur on juba käivitunud. Sotsialism on alati üritanud inimestelt relvad ära korjata. Ei ole olnud ühtegi sotsialistlikku riiki, kus relvaomamine ei oleks olnud keelatud. Bolševikud keelasid selle kohe 1917. aasta novembris – et rahvas oleks alandlik ja kuulekas.

Ja kõige ja kõigi eest hakatakse hoolt kandma! Muudkui aga hoolt kandma ja antakse käsud, kuidas tuleb elada ja kõik hakkavad sööma riigikünast. Te küsite, mis asi on fašism? Kas ei ole siis näha!? Kõik hakkab toimuma meeletus tempos. 1917. aasta jaanuaris ei võinud keegi Venemaal ettegi kujutada, mis hakkab toimuma 1918. aasta mais. Oktoobris oli riigipööre, aga juba veebruaris 1918 jäid tehased seisma, majandus oli rusudes, algas nälg. Suurepärased punapruunid kommunistlikud reformid käisid tõeliselt kiirelt. Ega siis lammutamine ole ehitamine!

Sellisel ajal elame. Ma ei ütle, et varuge plaksumaisi – ma ei kannata seda silma otsaski – aga ütlen, et hoidke oma tervist ja tugevdage närve. Hoidku Jumal meid reformide ajal elamast, aga me oleme ajastuste murdepunktis ja arvestage sellega, et meie järeltulevad põlved hakkavad seda aega meenutama veel väga kaua.

Mihhail Velleri videoblogist tõlkinud artikliks mugandanud Roland Tõnisson.