Kirjanik ja kolumnist Mihkel Mutt. Foto: Peeter Langovits, Postimees/Scanpix

Kirjanik Mihkel Muti arvates ei ole Eestis ühiskonda lõhestavat suurt konflikti – lõhe on suhteliselt väikese rühma haritlaste ja ülejäänud ühiskonna vahel.

“Mingit suurt läbi ühiskonna ulatuvat lõhet ma ei näe. Kui põhilisemast kõnelda, siis on lõhe ühe suhteliselt väikse rühma haritlaste ja kõigi ülejäänute vahel,” ütles Mihkel Mutt nädala algul avaldatud intervjuus Eesti Päevalehele.

Samas väljendas Mutt heameelt, et suur hulk arukaid inimesi ei osale käremeelses sildistamises, vaid on aidanud hoopis probleeme lahti mõtestada: “See on hea, sest kõige hullem, mis saab Eestis juhtuda, oleks haritlaskonna totaalne rahvaga vastuollu sattumine.”

“Inimestele vist tundub, et suveräänsusest osa Brüsselisse andmisega pole me piisavalt vastu saanud (lääne elustandard on ikka kättesaamatus kauguses) ja selles on süüdi poliitiline eliit. Põgenike võimalikus tulemises nähakse Brüsselile koogutamist,” lisas Mutt.

“Ma ei väida, et see vastab täielikult tõele, vaid et nii seda tajutakse. Just see ongi tähtis. Suur osa kohalikke valitsejaid ei paista seda oluliseks pidavat.”

Loe intervjuud Mihkel Mutiga siit.