Donald Trumpi vastu suunatud "naistemarss" Chicagos, 21.01.2017. Foto: John Gress, AFP/Scanpix

Miks vihatakse lausa patoloogiliselt president Donald Trumpi? Pekka Reinikainen leiab, et põhjuseks on tänapäeva surmakultuur.

Keegi ei julge avalikult rääkida temast midagi head. Igas kolkakülaski laias maailmas marsitakse tema vastu. Poplauljatar Madonna ütles, et ta võiks Valge Maja õhku lasta ja on nüüd uurimise all. Kuulus naisajakirjanik sai ametist lahti pärast arvamust, et Trumpi pojast Barronist võib tulla esimene koduõppes koolitulistaja. Millest võib küll tulla nii patoloogilised mõõtmed võtnud raevukas ja ühel häälel esitatav vihakõne? Vastus võib olla üllatav. Asja tuumaks on modernne surmakultuur.

Kes otsustab millest maailm räägib?

Suurte masside arvamuse üle otsustavad mõnekümmend olulist lääne ajakirjanikku. Loomulikult pole see mingi vandenõu, vaid seda tüüpi ajakirjanike arusaam maailmast, mida nad oma kuulajatele õpetavad. Need reporterid pole niiöelda inimesed tänavalt. Enamasti on nad ateistlikud naturalistid, feministid, humanistid, narkootikumide legaliseerijad, abordi- ja eutanaasiapooldajad ning traditsioonilist peremudelit vastustavad seksuaalse revolutsiooni kuulutajad.

Kogu meedia toel tehtav ajupesu toimib. Selle tõhususest annavad tunnistust suured Trumpi-vastased meeleavaldused ja teisitimõtlejate suude sulgemine. Või oled juhtunud kokku inimestega, kes räägiksid Trumpist midagi head? Keegi ei taha massist eralduda, näha Trumpis midagi positiivset või lausa teda pooldada.

Abordipooldajast selle vastaliseks

Abordipooldajad peavad – ja õigustatult – Trumpi eriti ohtlikuks just seetõttu, et ta on endine abortide pooldaja, kes on muutnud oma meelt. See juhtus, kui ta tegi isikliku usulise otsuse ja ta sai rahva seas istuvast nimekristlasest aktiivseks ristiinimeseks. Trump nimetab ametisse USA ülemkohtu kohtunikud ning ta saab mõjutada föderaalset seadusandlust.

Paljud ei tea, et abordi seadustanud Roe versus Wade (ülemkohtu) otsus põhines aborti taotlenud naise valetunnistusel, mille kohaselt teda olevat vägistatud. Jane Roe, olles tulnud hiljem usule, paljastas tõe – asi oli hoopis õnnetus armastuses.

Kui föderaalkohtu otsus kuulutatakse kehtetuks, võivad osariigid selles asjas teha ise otsuseid. Abordipooldajad on paanikas.

Trump teeb, mida lubab

Trump on juba lõpetanud abordiäri ajavate Ühendriikide ja välismaiste ühingute finantseerimise. Ta kavatseb üle vaadata ka ÜRO allorganisatsioonide rahastamismudeli. Sellel võib olla ülemaailmne mõju moraaliarusaamadele ning kui inimloote tapmise tagajärjed kerkivad jälle päevakorda, võib see vähendada aborte.

Trumpi vastaste kirju kamp

Miks palestiina-ameerika taustaga mosleminaine on Trumpi vastu? Üks Trumpi-vastaste naistemarsside peakorraldajatest Ameerika Ühendriikides on Palestiina aktivist Linda Sarsour. Loomulikult on ta vastu Israeli hästi suhtuvale Trumpile. Miks aga harras moslem vastustab Trumpi, kes ei kiida heaks aborte?

Lähis-Ida kriisi lahendab demograafia, mitte demokraatia

On demograafiline tõsiasi, et läänemaailm ja Israel abordivad end mõne põlvkonna jooksul ise olematusse, sest suremus ületab sündimuse. Soomes toimus see esmakordselt aastal 2016. Liberaalne ajakirjandus on hävitanud traditsioonilise peremudeli ning lapsi sünnib peredesse keskmiselt 1,5. Moslemitel aga 6. Ei pea olema eriline matemaatikageenius, et mõista, millised on tagajärjed pikas perspektiivis.

Mida ütlevad kirikud?

Luterlik kirik on talle omaselt täiesti mittemidagiütlev ja magab Okasroosikese und alates aastast 1970, kui Soomes abordid legaliseeriti. Või oled ehk kuulnud, et peapiiskop Kari Mäkinen oleks ka millegi muu puhul pahaselt urahtanud, kui selle noore naise peale, kes rääkis oma homoseksuaalsusest vabanemisest usu läbi? Muuhulgas puudub luterlikust kirikust tema vaikimise tõttu pea miljon noort ja last.

USAs on selle holokausti läbi surmatud 60 miljonit inimest. Soomes julgeb avalikult aborti vastustada vaid mõni isik endise siseministri Päivi Räsäneni kõrval, USAs aga 37% elanikkonnast.

Õigeusklikel idakristlastel on piibellikult selge seisukoht – ka abordi läbiviinud arst ei pääse tagajärgedeta.

Vatikani müüride varjus pesitsev paavst, lisaks sellele, et ta üritas valimiskampaania ajal mängida Trumpi vastastele trumbid kätte väites, et "müüride ehitaja ei või olla kristlane", asus 8. detsembril 2015 Jumala rolli ja määras, et preestritel on kuni 20. novembrini 2016 katoliikliku juubeliaasta eripakkumisena luba anda patukustutus abordi teinud naistele. Kuna üldsusele see kampaaniapakkumine meeldis, otsustas paavst selle kestvust pikendada.

Mida Piibel õpetab?

"Jeesus ütles: "Laske lapsukestel olla, ärge takistage neid tulemast minu juurde, sest selliste päralt on Taevariik."" (Mt 19:14) Vanas Testamendis rääkis Jumal Aabrahamile, kelle ta oli toonud Kaldea Uurist Israeli: "Alles neljas põlv tuleb siia tagasi, sest emorlaste süü ei ole tänini veel küllaldane" (1Ms 15:16). Mis süüvõlg? Kaananased ehk emorlased ohverdasid sotsiaalsetel ja majanduslikel põhjustel oma jumalale Moolokile lapsi. Ei ole midagi uut siin päikese all! Kui patukoorem sai täis ja meeleparandust ei järgnenud, need rahvad hävisid.

On teistsugunegi naistemarss

Selle aasta 27. jaanuaril toimus Washingtonis 44. elupooldav marss. Sel päeval meenutatakse vaenamiste ohvreid – 6 miljoni juudi tapmist holokaustis. 60 miljoni abordiohvri mälestuseks on tavaliselt marsitud 22. jaanuaril ehk Roe versus Wade kohtulahendi päeval. Sel aastal lükkus marss edasi presidendi ametisseastumise tõttu. Tuhanded kaasaegse laste ohverdamise vastased marssisid ning asepresident Mike Pence kõneles – seda ei ole Washingtonis varem toimunud.

Soomes ei ole midagi sarnast toimunud alates 1960-ndate lõpust, kui toonane Kristlik Liit marssis abordiseaduse vastu. Vastupidi, arvatavasti tänavu tühistatakse Soomes ilmalikult seni veel püsinud 5. käsk ("Sa ei tohi tappa!") – kui parlament seadustab halastusmõrva. Sellega oleme astunud ülekohtu aega. Sellele eelnenud ärataganemine on juba teoks saanud.

Tõlkinud Roland Tõnisson