Esseni ülikoolikliiniku intensiivravipalat Foto: Scanpix

Esseni ülikoolikliiniku uurimus näitab, et Saksamaal on tõusis eelmise aasta lockdowni ajal enesetapu üritamiste arv laste seas ligi 400 protsenti, vahendab Welt.

Kogu Saksamaal oli intensiivravipalatites 2021. aasta elanikkonna lukustamise ajal märtsist kuni mai lõpuni ligi 500 last, kes olid üritanud enesetappu. See arv on ligi 400 protsenti suurem võrreldes sama ajaga enne pandeemia perioodi. 

Uurimuses osales 27 laste intensiivravi osakonda. Uuringut juhtinud Esseni ülikoolikliiniku laste intensiivraviosakonna juhataja Christian Dohna-Schwake sõnas, et enesetapu üritamiste põhjuseks oli eelmise aasta lockdown ja koolide sulgemine.

Eelkõige mõjusid koroonapiirangud rängalt lastele, kellel oli juba eelnevalt probleeme depressiooniga või ärevushäiretega. Nende probleemide korral mõjusid "sotsiaalsed kontaktid väljaspool sotsiaalmeediat ennetavalt," sõnas Dohna-Schwake.

Uuring soovitab koolid nii pikalt, kui võimalik, lahti hoida. Täna kogunevad Saksa liidumaade kultuuriministrid, et arutada Omikroni-laine olukorras koolide sulgemist.

Toimetas René Allik