Indrek Neivelti intervjuu Foto: kuvatõmmis portaalist vabadused.ee

Ettevõtja Indrek Neivelti sõnul on märgata, et nii nagu piiratakse aina enam ettevõtlust, toimub see ka ühiskonnas põhiõigustega.

„Vabadust keeratakse kogu aeg väiksemaks. Kruvisid kinni vaikselt," ütles Neivelt portaalile vabadused.ee antud intervjuus. „Ma võrdlen seda sellega, et kui me vaatame, mis majanduses toimub, kui me võrdleme seda ettevõtlusega, siis me piirame kogu aeg ettevõtlust."

Ettevõtlusega tegelemise ruum muutub aina ahtamaks. Ja selleks, et hakkama saada, pakuvad poliitikud toetusi. „Aga kust need toetused tulevad?" küsib Neivelt ja osutab, et need tulevad meie endi taskust. Neivelt märgib, et toetusi võiks neile, kes hakkama ei saa, igal juhul maksta, kuid kas toetada ka ettevõtjaid, see on küsimus. 

„Aga ettevõtjatele, toetuse maksmine – no mina võrdlen seda sellega, et ettevõtluses peaksid põhimõtteliselt olema kõige alfaisasemad. Nagu karja liidrid, kes peavad igas olukorras hakkama saama," tõdeb Neivelt. „Ja nüüd kui me need karja liidrid paneme puuri ja siis hakkame neid banaanidega toitma, siis me põhimõtteliselt suretame selle liigi välja. Neil ei teki enam instinkte. Ja see on see, mis me tegelikult teeme, igas valdkonnas."

„Ja see ongi see, et me pigistame kogu aeg seda puuri väiksemaks ja ütleme, et me ei tohi enam midagi teha. Nüüd tulevad varsti veel mingid seadused, mis ütlevad, et ei tohi sellele partei põhijoonele vastu olla. Siis oled justkui kurjategija," osutab Neivelt.

„Mina ei tea, miks lepitakse," vastas Neivelt küsimuse peale, miks ühiskond sellise kruvide kinnikeeramisega lepib. „See on ju see, et inimene ei taha karjast erineda. Ja need, kes lähevad seal vastuollu, visatakse tegelikult ju karjast välja. Aga kari liigub põhimõtteliselt vales suunas," nendib Neivelt.

Toimetas René Allik