Ettevõtja Indrek Neivelt. Foto: Scanpix

Teenelise pangandusveterani Indrek Neivelti sõnul on 13. septembril sotsiaaldemokraaatide esitatud pankade miljardiga maksustamise ettepanek valitsuses kooskõlastatud näitemäng.

Neivelt osutas, et 13. septembril kell 12.36 ilmus Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaalis uudis, et sotsiaaldemokraatide esimees Lauri Läänemets "paneb lauale" pankade kõrgemalt maksustamise mõtte. 

"15.32 ehk vähem kui kolme tunni pärast on ERR-is juba üleval minister Tiit Riisalo selgitus, miks see on nii halb mõte. Väga pikk ja korraliku struktuuriga tekst. Aga mitte tasakaalus tekst vaid on üritatud panna kirja kõik vastuväited [Läänemetsa ettepanekule]," jätkas Neivelt.

"See on pikk tekst ja seda ei kirjuta üks inimene kahe tunniga. Isegi siis kui oled oma valdkonna spetsialist. Ja selline tekst tuleb ka kooskõlastada… Ma julgeks oletada, et seda teksti ei kirjutanud isegi mitte ministeeriumi töötajad vaid pangad."

Neivelt arvab, et Riisalo nime all ilmunud tekst oli juba varem valmis kirjutatud ja ootas ilmutamist. Samuti olid sellise teksti ilmumise kooskõlastanud teised valitsuse liikmed.

"Sotsid näitasid oma valijatele, et nemad on ikka sotsid. Aga teised koalitsioonikaaslased on pahad," jätkas pikka aega Hansapanga juhina töötanud Neivelt.

"Täna koguneb valitsus eelarve läbirääkimistele ja pärast seda saab Lauri Läänemets ERR-ile ütelda, et kahjuks koalitsioonipartnerid ei toetanud nende ideed. Mis teha…"

Neivelt soovitab "selle näitemängu kenasti lõpuni vaadata".

Toimetas Karol Kallas