John Clauser Foto: llnl.gov

Üks tänase teaduse "hiiglaseid", dr John Clauser, allkirjastas Maailma Kliimadeklratsiooni, milles tõdetakse, et kliimahäda pole olemas.

Clauser on üks 2022. aasta Nobeli füüsikapreemia võitjatest ja hiljuti korraldas kliimatööstuses korraliku tormilainetuse, kui teatas, et valitsevad kliimateaduse jutupunktid "osutavad ohtlikule teaduse korrumpeeritusele, mis ohustavad maailma majandust ja miljardite inimeste heaolu", vahendab Daily Sceptic.

Tema allkirjastatud Maailma Kliimadeklaratsioonis osutatakse, et kliimateadusest on saanud usule rajatud väitlusklubi, mis ei arvesta kriitilise teadusega. 

Tänaseks on Maailma Kliimadeklaratsioonile kirjutanud alla 1609 teadlast ja eksperti. Nende hulgas on üle 300 tunnustatud professori ja Clauser on teine nobelist.

Maailma Kliimadeklaratsioonis rõhutatakse, et kliimateadus peab järgima empiirilise teaduse reegleid. Clauser rääkis hiljuti noortele Korea teadlastele, et järgida tuleb teaduslikku meetodit. Samuti leiab ta, et ÜRO rahastatav Valitsustevaheline Kliimapaneel (IPCC) on üks jubedamaid väärteabe allikaid.

Toimetas Karol Kallas