Alexander Soros kihlatu Huma Abediniga Valge Maja lõunasöögil, 23.05.2024 Foto: Scanpix

Elustiiliajakiri New York Magazine avaldas isikuloo George Sorose pojast Alexander Sorosest ja selles leitakse, et pojal jääb võrreldes isaga mõjukusest märkimisväärselt vajaka.

George Soros andis Avatud Ühiskonna Sihtasutuste (Open Society Foundations; OSF) võrgustiku juhtimise Alexander Sorosele üle 2023. aasta juunis. "Tegelik lugu on selline, et iga inimene, kes teab [Soroste] perekonda, teab samuti, et Alex on täpselt vale inimene sihtasutust juhtima," vahendab NY Mag OSF-iga "tihedalt seotud" anonüümset allikat. 

OSF kinnitusel on võrgustik jaganud nii Ameerika Ühendriikides kui üle maailma laiali 32 miljardit dollarit vanema Sorose raha, kirjutab Breitbart.

Alexander Soros on NY Magi kinnitusel OSF-i kohandanud võitlema parempopulismiga, kaitsma "demokraatlikke institutsioone" ja võitlema väärteabega. Väidetavalt on tema jaoks tähtsam kiire praktiline tegevus kui pikaajalised ideoloogilised võitlused.

Nii Ameerika Ühendriikide kui ülejäänud lääneriikide konservatiivide ja rahvameeste jaoks on George Soros aastakümneid kehastanud progressiusu kurjust. USA tuntud raadiosaatejuht Glenn Beck nimetas teda "nukujuhiks" ja "inimeseks eesriide taga", kelle mõju Ameerika Ühendriikide pahempoliitkas on suurem kui ühelgi teisel inimesel viimaste aastakümnete jooksul.

NY Magi artiklis jätkatakse:

"Eraviisiliselt on ta tusane ja kõrk, ta kaldub ütlema asjad otse välja ja aeg-ajalt plahvatab keevaliselt. Tema baritoni häälne kõne on täis "ahhe" ja "umme" ning tema laused kõlavad nagu vinüülplaadil hüppav nõel, mis jätab mulje, nagu ta ei suudaks hästi panna sõnadesse seda, mis on selgelt ta meelel. Tema kergelt piinatud isiksus kutsub tõmbama paralleele vanema poolvenna Jonathan Sorosega, kes peale Harvardi Ülikooli õigusteaduskonna lõpetamist ja töötamist föderaalkohtu ametnikuna, asus tööle isa juures rahanduse ning heategevuse valdkonnas."   

Erinevalt oma isast, kes eelistab tõmmata niite varjust, korraldas Alex Soros 2024. aasta USA presidendikampaania ajal demokraatide asepresidendikandidaat Tim Waltzile rahakogumisürituse oma New York City'i korteris, millest tuli peale fotode ühismeediasse jõudmist välja "avalike suhete peavalu".

Endine OSF-i juhtivtöötaja rääkis: "Alexile meeldib koguda "säravaid asju"." Tema ühismeedia konto on täis pilte koos kuulsate inimestega ja sealt leiab teiste hulgas Bill Clintoni, Pennsylvania kuberneri Josh Shapiro, Emmanuel Macroni ja paavst Franciscuse.

Suurema osa tema ühismeediast moodustab siiski vaimuhaigus, mida nimetakse Trumpi vaimuhäire sündroomiks (Trump Derangement Syndrome; TDS).

Hiljuti selgus, et mitmed Soroste sihtasutuste toetatud vabaühendused nägid eelmise USA demokraatide valitsuse ajal tublisti vaeva ebaseadusliku sisserände seadustamise nimel.

Mõttekoja Media Research Centeri Alexander Sorost puudutavad ülevaated näitavad, et ta on üritab politiseerida massitulistamisi, 2021. aastal kiitis kohutavalt ebaõnnestud vägede väljatoomist Afganistanist, pingutab valijameeste kogu kaotamise ja "seksitöö" seadustamise nimel.

Toimetas Karol Kallas