Objektiivi toimetuse liikmed Markus Järvi, Varro Vooglaid ja Urho Meister selgitavad, miks sai portaal loodud, millistest eesmärkidest selle tegevus lähtub ja kuidas saavad kõik inimesed selle arengule kaasa aidata.

“Oleme teinud Objektiivi selleks, et võiksime astuda Eestis jõuliselt avaliku arvamuse väljale. Mida me näeme praeguses ühiskonnas? Me näeme seda, kuidas kultuuri liberaalne peavool, olgu selle väljenduseks filmitööstus, popmuusika, või paljud poliitilised erakonnad ja ka meedia, edendab inimloomuse baasprintsiipidele risti vastupidist vaimsust,” kirjeldab Markus Järvi lääne kultuuri hetkeseisu.

“Kui rääkida eesmärkidest, milles oma tegevuses juhindume, siis kokkuvõtlikult öeldes ongi meie taotluseks seista meie ühiskonna ja kultuuri aluseks olevate põhiliste väärtuste, vooruste ja ideaalide kaitsel olukorras, kus ideoloogiline diktatuur murrab peale ja üritab neid ühiskonnast kõrvale tõrjuda” tõdeb Varro Vooglaid ja jätkab:

“Selle mõtles on Objektiivi positsioon kahtlemata ja varjamatult võitluslik. Me ei tegele siin pelgalt sellega, et vahendada informatsiooni või seisukohti. Me võitleme selle eest, mis on meile oluline, kallis ja püha, seistes selle nimel vastu kõikidele rünnakutele, mis on suunatud meile ja paljudele inimestele oluliste väärtuste, ideaalide ja tõekspidamiste pihta,” võtab Vooglaid Objektiivi eesmärgi kokku.

Objektiivi välisuudiste toimetaja Urho Meister jutustab, kuidas talle omal ajal avaldas sügavat muljet see, kuidas SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse liikmed end kooseluseaduse kampaania ajal löögi alla panid.

“Eriliselt ärritas mind see, kuidas suured lehed kajastasid meeleavaldust perekonna kaitseks, kus oli helge atmosfäär. Kui ma aga vaatasin pärast Postimehest pilte, siis jäi sealt mulje, nagu meeleavaldusel polekski olnud mitte kedagi ja põõsa all olid vaid noored, kes meeleavalduse vastu protesteerisid,” kirjeldab Urho Meister peavoolumeedia kajastust ja lisab, et palju oleneb sellest, millise nurga alt sündmusi kajastatakse.

Urho Meister tunnistab, et teemasid valides peab ta alati silmas ka seda, mis oleks lugejale kasulik. “Alati üritame seista ka sündimata laste elude kaitsel,” toonitab Meister.

Objektiivis töötamine on Urho Meistri hinnangul lõbus, ent samas ka tõsine kogemus. “Keegi meist pole suu peale kukkunud ja teemasid arutades saab vahetevahel kõvasti nalja,” sõnab Urho Meister.

“Kui ma lisan linke või materjale, siis ma loodan, et inimesed hakkavad ise otsima mööda erinevaid kanaleid ja lähevad tõe jahile,” iseloomustab Urho Meister oma tööd ja selle eesmärke.

Vaadake lisa videost!