Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Portaal Objektiiv alustas käesoleval nädalal järjekordset annetuste kogumise kampaaniat selleks, et saaksime oma tegevust jätkata. Meenutame, et me oleme meediaväljaanne, mis tegutseb üksnes annetuste toel, sõltudes nõnda ainult oma lugejatest. Objektiiv toob iga päev lugejateni uudiseid ja arvamuslugusid, millele lisanduvad meie oma video- ja raadiosaated. Kõige selle taga on mitmete pühendunud inimeste töö.

Head Objektiivi lugejad ja toetajad!

Alanud advendiaeg osutab valgusele, mis paistab pimeduses. See kujund väljendab inimese sisemist igatsust, millised poleks ka meie vaated ja veendumused. Valgus on inimesele eluks vajalik, eriti kui ümberringi on pime. Pimedus suretab, kuid valgus annab ihule ja hingele uut jõudu.

Ka Objektiiv püüab tabada ja edasi anda valgust. Ehkki meil tuleb kahjuks väga sageli rääkida kriitiliselt erinevatest nähtustest ühiskonnas ning poliitilises elus, on meie missiooniks seista ikkagi selle eest, mis on tõene, ilus ja hea.

Head sõbrad, alustasime käesoleval nädalal taas järjekordset annetuste kogumise kampaaniat selleks, et portaal Objektiiv saaks oma tegevust jätkata. Meenutame, et me oleme meediaväljaanne, mis tegutseb üksnes annetuste toel – meid ei rahasta riik või mõni erakond, samuti mitte Euroopa Liit ja välissaatkonnad.

See asjaolu tagab meie sõltumatuse avalikust võimust ja poliitikutest, samuti valitsevast ideoloogiast, kuid seab sõltuvusse oma lugejatest. Saame tegutseda senikaua, kuni lugejad meie olemasolu vajalikuks peavad.

Loomulikult võib üht veebiväljaannet teha ka lihtsalt vabatahtlikkuse alusel, minimaalsete kulutustega, kuid kindlasti mitte sellises ulatuses ja kvaliteedis ning sellise püsivusega. Objektiiv toob iga päev lugejateni uudiseid ja arvamuslugusid, millele lisanduvad meie oma video- ja raadiosaated. Kõige selle taga on mitmete pühendunud inimeste töö.

Samal ajal on maksumaksjate raha eest tehtavad meediaväljaanded allutatud poliitilisele kontrollile, mida ka nende sõltumatusest ei räägita. Näiteks jäi üsna lühikeseks Objektiivi koostöö Tallinna televisiooniga.

Kommertsmeedia aga on orienteeritud eelkõige kasumi teenimisele, mistõttu üritatakse lugejate tähelepanu võita paljuski labaste, skandaalsete ja meelelahutuslike teemadega.

Palun teid, head lugejad, mõttekaaslased, hea tahtega inimesed – toetage oma võimaluste piires Objektiivi, aidake kaasa vaba meedia arengule ja vaba ühiskonna ideaalide kaitsmisele Eestis. Vaadake palun ka allolevat videot, kus head kolleegid Markus Järvi ja Varro Vooglaid selgitavad alanud kampaania vajalikkust.

Kaunist advendiaega soovides

Veiko Vihuri
Objektiivi peatoimetaja