Veiko Vihuri ja Varro Vooglaid

Objektiivi raadiosaates räägivad Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri möödunud nädala lõpus aset leidnud pikesti kaitsepolitseiameti ja riigiprokuratuuri juures ning uue valitsuse püüdlusest hakata nii “vihakõne” kriminaliseerimise kui ka meediateenuste seaduse muutmise teel Euroopa Liidu nõudmisel Eesti ühiskonnas sõnavabadust maha suruma.

Saate esimeses pooles vaadati tagasi möödunud nädala reedel kaitsepolitseiameti ja riigiprokuratuuri juures toimunud piketile, mis kulges vastavalt plaanidele rahumeelselt ja soliidselt ning millega saadeti jõustruktuuridele selge sõnum, et paljud inimesed ei lepi olukorraga, kus kõigi märkide kohaselt sekkusid nimetatud organid poliitikasse, aidates kaasa abielureferendumi nurjamisele.

Saate teises pooles peatuti meediateenuste seaduse muutmise seaduse eelnõul, tuues esile, et see parlamendi menetlusse jõudnud seadusandlik projekt kujutab endast osa sellest samast sõnavabaduse mahasurumise püüdlusest, mille hulka kuulub ka nn vihakõne kriminaliseerimise plaan. Muu hulgas toodi esile, et nii ühe kui ka teise seadusemuudatuse taustaks on mitte reaalne ühiskondlik vajadus, vaid Euroopa Liidu keskvõimu ideoloogiline surve ja nõudmine.

Head kuulamist ja kaasamõtlemist!