Tallinna toomkirik talveõhtul. Foto: Bigstockphoto

 

Lõppeva aasta viimases Objektiivi raadiosaates räägivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi kristlaste ühiskondlikust vastutusest Eesti Kirikute Nõukogule (EKN) saadetud pöördumise valguses.

Kuidas võiksid kristlased asuda organiseeritult edendama neile ühiseid ja kalleid põhimõtteid, nagu sündimata elu kaitse, tõene arusaam abielust ja perekonnast ning usu- ja südametunnistuse vabadus?

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks saatis eelmisel nädalal pöördumise, milles soovitatakse EKN-i liikmeskirikute juhtidel kutsuda kristlasi üles toetama eelseisvatel riigikogu valimistel neid kandidaate, kes toetavad kristlikke põhimõtteid.

"Tõsiasi on see, et kui kristlaskond ei tegutse koordineeritult ja organiseeritult selle nimel, et tagada poliitilisel maastikul võimalikult suur austus kristliku elukäsituse vastu, siis ei ole põhjust olla üllatunud, kui kristlik elukäsitus seatakse üha intensiivsema rünnaku objektiks ja tõrjutakse ühiskonnast välja," seisab SAPTK pöördumises kirikute ja usuühenduste juhtidele.

Lõppeva aasta viimases Objektiivi raadiosaates arutlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi kristlaste ühiskondliku vastutuse teemal ning visandavad konkreetseid samme, millega SAPTK võiks enne riigikogu valimisi kirikute juhtidele abiks olla.

Kuulake lisa raadiosaatest!

Objektiivi raadiosaade on käesoleval hooajal Pereraadio eetris üle nädala reedeti ja kordusena laupäeval, järelkuulatav meie portaalis. Raadiosaadet toimetab Markus Järvi.