Orbán otsustava ilmega euroliidu tippkohtumisele saabumas. Foto: Ronald Zak, AP/Scanpix

Läinud nädalal Bratislavas peetud Euroopa Liidu tippkohtumisel nõudis Ungari peaminister Viktor Orbán euroametnikelt "kasvõi mingisuguse austuse" ülesnäitamist demokraatia suhtes.

Orbán süüdistas Brüsseli bürokraate, et nood "tüssavad suveräänsete rahvaste tahet" tootes riiside viisi (1 riis = 20 raamatut; 1 raamat = 24–25 poognat – toim) vaevumõistetavaid seadusi ja direktiive, kirjutab Express.

Ühtlasi ütles Orbán, et valitsevad eurokraadid üritavad teadlikult uputada riikide valitud valitsusi bürokraatiamerre, muutes neil sisuliselt võimatuks viia ellu oma rahva tahet.

"Vesteldes Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulziga palusin ma, et ta näitaks üles kasvõi mingisugust respekti Ungari rahva vastu," ütles Orbán.

"Ma palusin, et ta lõpetaks need trikid seadusloomega, lõpetaks suveräänsete rahvaste ja rahvusriikide tahte tüssamise," jätkas Orbán.

"Just seda on tema (Schulz – toim) ja komisjon migrandikvootidega teinud. Peaministrid hääletasid vabatahtlike migrandikvootide poolt ning nemad muutsid need kohustuslikeks kvootideks," ütles Orbán. "Rahvusriigid ei saa seda aktsepteerida."