Prantsuse president Emmanuel Macron (paremal) on parasjagu seganud mulluse Salzburgi tippkohtumise eel ajakirjanikele intervjuud andvat Ungari peaministrit Viktor Orbánit ning kasutab võimalust ajakirjanikele naeratada. Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán tõotas läinud nädalal astuda vastu Euroopa "migratsioonimeelsetele jõududele" ning "võidelda" nende eesotsas marssiva Prantsuse presidendi Emmanuel Macroniga.

"Ei saa salata, et Emmanuel Macron on tähtis figuur – tegelikult immigratsioonimeelsete jõudude juht," ütles Orbán ajakirjanikele Budapestis.

Vastates Prantsuse ajalehe Le Monde'i reporteri küsimusele, selgitas Orbán, et tal on Macroniga "head suhted", kuid migratsiooni vallas paiknevad nad eri poolel rindejoont.

"Siin pole midagi isiklikku, aga küsimus on meie maade tulevikus," ütles Orbán.

"Kui tema migratsiooni asjus Euroopas oma tahtmise saab, on see Ungari jaoks halb. Seepärast pean ma temaga võitlema," lisas Orbán.

Orbán mõistis ühtlasi hukka Saksa kantsleri Angela Merkeli poliitika ja Saksa meedia suhtumise, kes "pidevalt survestab" Euroopat üha rohkem migrante vastu võtma, mis aga on vastuolus Ungari rahva tahtega.

"Selles asjas ei ole kompromiss võimalik," rõhutas Orbán.

Toimetas Urho Meister