Göteborgis rühivad reedel vastutuult lõunasöögile (vasakult) Rootsi peaminister Stefan Löfven, Ungari peaminister Viktor Orbán, Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, Eesti peaminister Jüri Ratas ja Taani peaminister Lars Løkke Rasmussen. Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles läinud nädalal Göteborgis toimunud Euroopa Liidu nn sotsiaaltippkohtumisel, et Ungari majandus- ja migratsioonimudel toimib ning "meie, ungarlased, seda [millegi muu vastu] välja vahetada ei kavatse."

Orbáni sõnutsi laekub tema valitsusele "palju häid ideid" selle kohta, kuidas tööturu väljakutsetega toime tulla, kuid "meie poliitika edu ei sõltu nende ideede kvaliteedist," vaid tugevast majandusest ja massiimmigratsiooni hülgamisest, vahendab Breitbart.

Peaministri sõnutsi seisab Ungari mudel kolmel "sambal," millest esimene on töö tegemisele ehitatud ühiskond.

Teise samba moodustab valitsuse "paindlik" lähenemine töö- ja maksureeglitele.

Kolmandaks "ei taha me lahendada demograafilisi ega tööjõuprobleeme väljastpoolt, immigratsiooni kaudu."

Orbán tuletas kuulajatele meelde, et "Ungari oli väga sügavas surutises enne aastat 2010, aga me panime paika Ungari mudeli."

Ta täpsustas, et kui tol ajal oli töötusmäär Ungaris 12,5 protsenti, siis täna ainult neli protsenti. Ning kui majandus oli viie-kuue protsendiga minuses, siis nüüdseks näitab sisemajanduse kogutoodang 4-protsendilist kasvu.

"Meie, ungarlased, kes oleme omaenda mudeliga majanduskriisist välja tõmmatud, oma mudelit välja vahetada ei kavatse," ütles Orbán.

2018. aasta kevadel toimuvate üldvalimiste lähenedes on Orbáni partei Fideszi populaarsus 61 protsenti ehk ligi neli korda kõrgem suuruselt teisest erakonnast Jobbik.