Sotsiaaldemokraadist parlamendiliige Jevgeni Ossinosvki. Foto: Erik Peinar/riigikogu

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul hakkavad tal mõtted liikuma selles suunas, et riigikogus opositsiooni obstruktsioon jõuga ära lõpetada.

Ossinovski selgitas rahvusringhäälingule, et tuleb leida pikaajaline lahendus, et parlamenditööd poleks võimalik lõputult seisata. Kui opositsioon jätkab kuude kaupa parlamendi töö seiskamist, pole see tema sõnul põhiseaduse mõttega kooskõlas ja viib mõtted selle jõuga lõpetamisele.

"Opositsioon on leidnud kodukorras augu, mida on võimalik käivitada igal hetkel, kui opositsioonile ei meeldi mõni valitsuse initsiatiiv. Põhimõtteliselt on võimalik igal järgneval hetkel kutsuda esile olukord, kus parlament läheb laiali, sest esitatakse kuude kaupa eelnõusid ja arupärimisi. See ei ole adekvaatne ega käi kaasas põhiseaduse mõttega. Kui muud varianti ei teki, hakkavad mõtted liikuma selles suunas, et jõuga see asi ära lõpetada," ütles Ossinovski.

Täpsustavale küsimusele, mida see "jõuga ära lõpetamine" tähendab, vastas Ossinovski, et ta isiklikult seda ei toeta, aga et seda olevat ka varem tehtud, näiteks muudatusettepanekuid nõnda kimpu kokku sidudes, mis tema sõnul rikkus riigikogu töö- ja kodukorda.

Ossinovski sõnul peavad teatud obstruktsioonilised variandid riigikogu töös siiski olema ja jääma, et opositsioon saaks juhtida tähelepanu, et üks või teine valitsuse samm ei ole neile sisuliselt aktsepteeritav.

Samas ei saa seda tema arvates teha viisil, et see seiskab kogu parlamendi töö päevadeks, nädalateks ja kuudeks: "Sedalaadi totaalset parlamenditöö seiskamist lõpmatult ei tohiks olla."

EKRE esimees Martin Helme on öelnud, et nemad obstruktsiooni ei lõpeta ja on kõlanud ka väiteid, et sellega jätkatakse järgmise aasta märtsini, kui kukub riigieelarve vastuvõtmise tähtaeg, mis tooks kaasa erakorralised valimised.

Toimetas Martin Vaher