Foto: Jeffrey Bruno, Wikimedia

Joe Bideni meeskonna teatel helistas paavst Franciscus eile väidetavalt USA presidendiks valitud Demokraatliku Partei kandidaadile ja andis edasi oma õnnistuse ja õnnitlused. Õnnitlused edastas ka Konstantinoopoli patriarh Bartholomeos.

Biden tänas Tema Pühadust õnnistuse ja õnnitluste eest ja väljendas heameelt paavsti pingutuste üle rahu, leppimise ja inimsuse sidemete tugevdamise edendamisel üle maailma. Ühtlasi väljendas ta soovi töötada koos ühise uskumuse alusel kogu inimkonna väärikusse ja võrdsusesse ning tegeleda selliste teemadega nagu marginaliseeritute ja vaeste eest hoolitsemine, kliimamuutuse kriisiga tegelemine ning immigrantide ja pagulaste integreerimine meie kogukondadesse.

Õnnitlused edastas ka Konstantinoopoli patriarh Bartholomeos

Ka Konstantinoopoli patriarh Bartholomeos õnnitles Joe Bidenit väidetava võidu puhul USA presidendivalimistel. Patriarhi sõnul pakub Biden miljonitele ameeriklastele ja kogu vaba maailma kodanikele lootust paremale tulevikule, kus domineerivad igavikulised väärtused ja tsiviliseeritud inimsuse kõrged ideaalid.

"Rõõm ja entusiasm seoses teie valimisvõiduga ei ole ainult isiklik tunne. Seda jagab meie Oikumeeniline Patriarhaat ja tema piiskopkonnad üle kogu maailma, ennekõike Kreeka Õigeusu Peapiiskopkond Ameerikas ühes selle kiiduväärse esikarjase peapiiskop Elpidophorosega," seisab patriarhi kirjas.

Samuti tervitatakse Bideni võitlust kliimamuutusega ja tema keskkonnasõbralikke poliitikaid, näiteks USA taasühinemist Pariisi kliimaleppega.

Bideni poliitika on vastuolus kristlike väärtustega

Joe Biden seisab poliitikuna abordiõiguse ehk sündimata laste tapmise ja nn homoõiguste eest, mis on lepitamatus vastuolus kristliku kiriku õpetusega. Bideni väidetavat valimisvõitu on seetõttu tervitanud ka juba USA aborditööstus, mis toetas ka tema presidendikampaaniat. Lisaks kardetakse, et tema võimalikul ametiajal hakatakse nn võrdõiguslikkuse ideoloogia kasuks usuvabadust piirama.