Jüri Ratas ja Tanel Kiik. Foto: Wikimedia Commons

Peaminister Jüri Ratas kinnitas Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et nii kaua kui Keskerakond on valitsuses, nad mitte mingil juhul ei toeta Eestis abordikeeldu. Talle sekundeeris erakonnakaaslasest sotsiaalminister Tanel Kiik, kelle arvates ei peaks riik andma jõulist signaali, et arutatakse abortide keelustamist, sest seda ei juhtu.

"Nii kaua kui Keskerakond on valitsuses, me mitte mingil juhul ei toeta Eestis abordikeeldu. Mina abordikeelu Eesti Vabariigis ei toeta," sõnas peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister".

Peaministriga nõustus ka erakonnakaaslasest sotsiaalminister Tanel Kiik, kes ütles Delfile, et tema arvates on tegemist "niivõrd tundliku ja isiklikke valikuid puudutava teemaga, et siin ei peaks riik andma jõulist signaali, et me arutame abortide keelustamist. Seda ei juhtu!"

"Arusaadavalt ei tee ükski pere sellist otsust [tappa oma sündimata laps – toim] kergekäeliselt, selliste perede ründamine, halvustamine pole väärikas," lisas sotsiaalminister veel.

Toimetas Martin Vaher