EELK peapiiskop Urmas Viilma. Foto: Scanpix

EELK peapiiskop Urmas Viilma rõhutas pärast kolmapäeval eetris olnud ETV saadet “Suud puhtaks”, kus osalesid kirikuõpetajad Arne Hiob ja Annika Laats, et kirik peab endiselt homoseksuaalseid suhteid patuks. Peapiiskopi sõnul tõi just õp Arne Hiob saates välja seisukoha, mida Eesti luterlik kirik on seni väljendanud, et kuni samasooliste kooselu seadustamisega käib kaasas abielu mõiste hägustamine ja ümberdefineerimine, ei saa kooseluseadusega nõus olla ning rakendussätteid vastu võtta.

“Kiriku seisukoht on endiselt, et homoseksuaalne praktika, nagu ka heteroseksuaalsed abieluvälised seksuaalsuhted on Jumala tahte vastased, mistõttu on tegemist patuga. Ka on kirik endiselt piibellikul seisukohal, et abielu on ainult mehe ja naise vaheline liit, mis on Jumala seatud. Seetõttu ei ole inimesel, olgu või riigikogus enamuse häältega läbi surudes, õigust seda muuta,” kirjutas peapiiskop Facebookis.

Peapiiskop Viilma tänas oma postituses õp dr Arne Hiobit väärika esinemise eest ja nentis, et EELK Risti koguduse õpetaja Annika Laats, kes väljendas toetust kooseluseadusele, ei esindanud selles küsimuses EELK seisukohti ning tekitas sellega asjata segadust ja küsimusi vaatajates, kes ei mõistnud, kuidas saavad sama kiriku vaimulikud oma sõnavõttudes esindada nii vastakaid arvamusi.

“Paraku pean kinnitama, et Annika Laatsi põhimõtteliselt toetavad seisukohad kooseluseadusele ja seisukoht, et kirik peaks samasooliste suhteid õnnistama ei esinda EELK kehtivaid seisukohti, vaid on nendega vastuolus. Oma seisukohtade erinevust oma kiriku seisukohtadega Annika Laats ka ise tunnistas,” kirjutas Viilma.

“Mul on väga kahju, et Annika Laatsi seisukohad panevad kiriku, selle vaimulikud, teised töötegijad ja liikmed, samuti kirikujuhid, sealhulgas minu olukorda, kus peame selgitama, mida siis EELK tegelikult asjadest arvab või kuidas on võimalik, et EELK vaimulikud ei kuuluta oma kiriku õpetusega kooskõlas olevat sõnumit. Kuidas üks EELK vaimulik on valmis avalikult oma kiriku seisukohtadega vastanduma, ma ei mõista, sest Annika Laats ei esindanud saates ainult iseennast, vaid rõhutas seda, et ta on kirikuõpetaja,” jätkas peapiiskop.

Meie Kirik / Objektiiv